Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 maja 2024 r., imieniny Bogusławy, TeodozjiGmina najlepsza w Unii Europejskiej

(Zam: 12.10.2011 r., godz. 05.40)

Gmina Długosiodło jest laureatem Plebiscytu Euro-Gmina w kategorii kultura. Wójt Stanisław Jastrzębski odebrał statuetkę i specjalny certyfikat.

W Studiu Koncertowym im. Agnieszki Osieckiej Polskiego Radia w Warszawie 16 września przedstawiciele samorządów województwa mazowieckiego odebrali nagrody Plebiscytu Euro-Gmina i Euro-Powiat.
Organizatorem konkursu była Fundacja Gospodarcza Euro-Partner, a honorowy patronat nad wydarzeniem przyjęli m.in. minister gospodarki i wicepremier Waldemar Pawlak i marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik. Członkowie kapituły, do której zaproszeni zostali ekonomiści, pracownicy naukowi, eksperci, przedstawiciele mediów patronackich, oceniali osiągnięcia poszczególnych powiatów i gmin w takich dziedzinach, jak: agroturystyka, bezpieczeństwo, edukacja, ekologia, gospodarka, kultura, przedsiębiorczość, rolnictwo, sport i turystyka. W każdej z nich przyznane zostały wyróżnienia. Gmina Długosiodło została nagrodzona statuetką oraz certyfikatem dla najlepszej gminy Unii Europejskiej w kategorii kultura. Na certyfikacie czytamy, że „spełnia wymagania najlepszych Gmin Unii Europejskiej”. Certyfikat przyznano na podstawie oceny dotychczasowych osiągnięć samorządu. Nagroda upoważnia władze samorządowe gminy do używania znaku i nazwy na tablicach informacyjnych, w materiałach promocyjno-reklamowych oraz gminnych pieczęciach urzędowych.

Oprac. E.E.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta