Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 28 lipca 2021 r., imieniny Innocentego, Wiktora

Sojusz z wójtami

Ikona
(Zam: 28.09.2010 r., godz. 11.55)

Wójtowie Jan Kozon i Adam Ołdak podpisali w ubiegłym tygodniu porozumienie polityczne z Platformą Obywatelską i Wspólnotą Samorządową. Wspólnym kandydatem do sejmiku mazowieckiego ma być Marek Siekierski z PO.

Na początku września Platforma Obywatelska i Wspólnota Samorządowa podpisały porozumienie, na podstawie którego m.in. wystawią w wyborach samorządowych wspólnego kandydata na burmistrza – Grzegorza Nowosielskiego. Umowa z 21 września zawarta w restauracji „Wyszkowianka” poszerza tę współpracę o wójtów: gminy Zabrodzie Adama Ołdaka oraz Rząśnik – Jana Kozona. Prócz nich na dokumencie swoje podpisy złożyli także Grzegorz Nowosielski reprezentujący Wspólnotę Samorządową oraz Adam Mróz z Platformy Obywatelskiej.
– Cieszę się, że samorządowcy, którzy mają sukcesy podpisują z nami porozumienie – mówił Grzegorz Nowosielski. – Chcemy zwrócić uwagę na jego otwarty charakter, bowiem nasza oferta skierowana jest także do innych podmiotów samorządowych.
Adam Ołdak z komitetu „Nasza Przyszłość – Zabrodzie” oraz Jan Kozon z komitetu „Rozwój Gminy” nie będą więc być może jedynymi, którzy przystąpili do sojuszu wyborczego. Sygnatariusze wtorkowego porozumienia zapowiadają, że zaproszenie do współpracy wystosują do innych środowisk i organizacji społecznych.
– Jako wójt gminy Zabrodzie i jej mieszkaniec zdecydowałem się podpisać porozumienie, bo ludzie, z którymi je zawieram, dają gwarancję rozwoju powiatu wyszkowskiego i jego gmin – mówił Adam Ołdak. – Jestem przekonany, że będzie ono służyło wszystkim mieszkańcom.
– Zawsze trzeba pamiętać, że nie jest się samemu – trzeba umieć korzystać z pomocy, słuchać krytycznych uwag – dodał Jan Kozon.
– W naszym porozumieniu chodzi o to, by współpracować w dobrym gronie, które gwarantuje sukces – spointował Adam Mróz.

Z ZADM-u do sejmiku
Choć listy wyborcze nie są gotowe, znamy już niektóre decyzje personalne sygnatariuszy. Wiadomo, że Grzegorz Nowosielski będzie kandydatem na burmistrza, Adam Mróz będzie się ubiegał o urząd starosty. Teraz sygnatariusze powiadomili, że kandydatem do sejmiku wojewódzkiego będzie Marek Siekierski – obecny dyrektor Zakładu Administracji Domów Mieszkalnych, współtwórca PO i stowarzyszenia Ziemia Wyszkowska, szef koła i członek zarządu powiatowego PO, prezes Klubu Przyjaciół Wyszkowa, wiceprezes Klubu Ekologicznego, skarbnik Klubu Żeglarskiego Spinaker, członek rady społecznej wyszkowskiego szpitala, wykładowca Wyższej Szkoły Ochrony Środowiska w Radomiu.
– Zrobię wszytko, by ten mandat otrzymać i pracować na rzecz samorządu wyszkowskiego – oświadczył.
Zgodnie z porozumieniem, na przewodniczącego Rady Powiatu zostanie desygnowany radny, którego wyłoni większość członków bloku wyborczego. Ma być też ono podstawą współpracy w ramach Rady Powiatu.
J.P.

Komentarze

Dodane przez piotr, w dniu 29.09.2010 r., godz. 12.47
Jak można się ubiegać o urząd starosty? Do tego potrzeba wygrać wybory w powiecie same ubieganie nic nie da.
:-(
Dodane przez zażenowany, w dniu 29.09.2010 r., godz. 13.21
Wbrew temu co mówią sygnatariusze porozumienia to nie jest to porozumienie merytoryczne ale porozumienie ludzi chcących jak najdłużej być na dotychczasowym stołku wójta czy burmistrza. No ale cóż się nie robi by zostać przy władzy.
Dodane przez Ufo, w dniu 29.09.2010 r., godz. 14.01
To prawda co oni sobie myślą że wygrają hahahahaha
Dodane przez k, w dniu 02.10.2010 r., godz. 07.40
jak juz ktos raz zasmakowal wladzy do pracy fizycznej nie wroci kazda mozliwosc jest dobra by nie robic :-)

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl