Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 18 kwietnia 2024 r., imieniny Bogusława, BogumiłyDzik nie jest taki zły

(Zam: 27.09.2011 r., godz. 11.34)

Tradycyjnie wrzesień jest „miesiącem dożynkowym”, dziękowania Bogu za zebrane plony. Tegoroczne święto dziękczynienia upłynęło w niegowskiej parafii pod znakiem humoru i kuchni myśliwskiej.

Gospodarz ks. Marek Gąsiorek oraz ks. Dariusz Wachowiak już po raz kolejny niezwykle ciepło przyjęli pół tysiąca wiernych. Wójt gminy Adam Ołdak obdzielał dożynkowym bochnem, a okolicznościowy list w imieniu starosty Bogdana Pągowskiego odczytała dyrektor Zespołu Szkół w Zabrodziu Bogumiła Kuhiwczak.
Nauczyciele i uczniowie szkoły gastronomicznej im St. Wł. Reymonta w Zabrodziu przygotowali gulasz z dzika, dali również występy na miarę wielkich sław kabaretowej estrady. Wcielano się na przemian w rodzinę Kiepskich, „cwaniaka warszawskiego”, jowialnego Żyda, sołtysa Kierdziołka, czy wreszcie trupę cygańską. Artystów oklaskiwano na stojąco, a owacjom nie było końca. Także występ miejscowego wikariusza był popisem dużych umiejętności aktorskich.
Uczestnicy mogli również posmakować słodyczy przygotowanych przez Koło gospodyń, które dodatkowo umiliło to niedzielne popołudnie występami.

Opr. I.S.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta