Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 02 czerwca 2020 r., imieniny Erazma, Marianny

Piknik kombatantów i inwalidów

Ikona
(Zam: 27.09.2011 r., godz. 11.40)

Pięćdziesięcioosobowa grupa kombatantów i inwalidów wojennych wzięła udział w pikniku zorganizowanym przez stowarzyszenie „Promenada”. Spotkanie odbyło się 21 września w Zespole Szkół w Rybnie.

Jak na jesień wyjątkowo w tym dniu dopisała aura. Było to drugie i jednocześnie ostatnie spotkanie w ramach projektu „Oddajemy hołd”. Pierwsze odbyło się 1 września w Wyszkowie przed pomnikiem Bohaterów Września 1939 r.
Zgromadzonych powitała Dorota Wojtkowska z Ośrodka Pomocy Społecznej.
– Życzę miłej i przyjemnej zabawy wszystkim, korzystajcie z tej pięknej, słonecznej pogody. Mam nadzieję, że wspólnie będziemy się dobrze bawić – powiedziała.
W spotkaniu integracyjnym wzięli udział między innymi przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy AK „Rajski ptak” w Wyszkowie, Związku Kombatantów i Więźniów Politycznych RP, Związku Inwalidów Wojennych RP. Nie zabrakło również wyszkowskich władz. Obecna była wicestarosta Teresa Trzaska, przewodnicząca Rady Powiatu Justyna Garbarczyk, wiceburmistrz Adam Mróz, a także dyrektor Zespołu Szkół w Rybnie Hanna Jankowska, prezes Stowarzyszenia „Promenada” Barbara Godleś oraz w zastępstwie za dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Ewa Chmielewska.
- Wrzesień jest miesiącem, w którym szczególnie pamiętamy o wydarzeniach II wojny światowej, próbujemy przypominać młodym ludziom o trudnych doświadczeniach, ale nade wszystko pragniemy oddawać hołd osobom, które nie szczędząc życia walczyły za naszą ojczyznę. Niech to spotkanie będzie wyrazem hołdu i pamięci dla tych, którzy za naszą ojczyznę walczyli – podsumowała Teresa Trzaska.
Słowa wdzięczności i uznania przekazał także wiceburmistrz Adam Mróz.
- Cieszę się, że wśród nas są kombatanci, osoby, które jeszcze pamiętają tamte lata, to dzięki waszym wspomnieniom możemy doceniać i raz jeszcze przeżywać te bardzo ważne dla Polski i dla nas wszystkich chwile – powiedział.
Po części oficjalnej goście wysłuchali montażu słowno-muzycznego w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół w Rybnie.
W ramach spotkania integracyjnego stowarzyszenie przygotowało dla beneficjentów projektu wystawę pamiątek z okresu międzywojennego, festiwal pieśni patriotycznej, konkursy, poczęstunek oraz wspólną zabawę taneczną.

I.S.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl