Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 28 lipca 2021 r., imieniny Innocentego, Wiktora

Samowola przy Kasztanowej?

Ikona
(Zam: 28.09.2010 r., godz. 11.59)

Inspektor nadzoru budowlanego zbada, czy przy ul. Kasztanowej nie doszło do samowoli budowlanej. O „pilną interwencję” zaapelowali mieszkańcy.

„My niżej podpisali mieszkańcy i właścicele działek z ulicy Kasztanowej i okolic protestujemy przeciwko rozbudowie bazy transportowej przy ul. Kasztanowej (...) wnioskujemy o podjęcie pilnych działań w celu jej zatrzymania” – piszą mieszkańcy w liście do powiatowego inspektora nadzoru budowlanego.
Ich zdaniem, inwestycja prowadzona jest niegodnie z obowiązującymi przepisami. „Na chwilę obecną prowadzone są prace ziemne, bez stosownych zezwoleń (o czym świadczy chociażby brak tablic informacyjnych). Teren ten w planie zagospodarowania przestrzennego przeznaczony jest pod usługi oświatowe, w Studium Zagospodarowania Przestrzennego pod zabudowę jednorodzinną mieszkaniową. Nie ma więc żadnych podstaw do prowadzenia na tym terenie tak uciążliwej działalności gospodarczej jak działalność transportowa w postaci bazy ciężkich samochodów ciężarowych TIR”.
Mieszkańcy ul. Kasztanowej od dłuższego czasu zwracają uwagę władz, instytucji na działanie w tym rejonie bazy transportowej. Twierdzą, że ruch ciężkich samochodów doprowadzi do zniszczenia ulicy, a także rosnących wzdłuż niej starych kasztanów. Twierdzą, że już teraz drzewa są uszkadzane przez pojazdy.
Urząd Miejski, który zna sprawę, także podejrzewa, że przy ul. Kasztanowej mogło dojść do samowoli budowlanej. Inspektorat budowlany zamierza zająć się sprawą.
– Wyznaczyliśmy kontrolę na początek października, po wizji będziemy wiedzieli, jaki jest zakres robót i w jaki sposób są prowadzone – mówi powiatowy inspektor nadzoru budowlanego Waldemar Paradowski.
J.P.

Komentarze

hahaha
Dodane przez zyt, w dniu 29.09.2010 r., godz. 17.55
Właściciele smieją się z sąsiadów. Mają ,,władzę" w kieszeni.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl