Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 02 czerwca 2020 r., imieniny Erazma, Marianny

W zdrowiu i chorobie przez lata

Ikona
(Zam: 27.09.2011 r., godz. 11.44)

Każde małżeństwo jest ważne, jednak na szczególną uwagę zasługują te, które świecą przykładem miłości, wytrwałości i wzajemnego zrozumienia od pięćdziesięciu i sześćdziesięciu lat. Diamentowe i złote gody siedemdziesięciu trzech małżeństw z gminy Wyszków świętowano 18 września w restauracji Baśniowa.

Uroczystości rozpoczęła msza święta w kościele świętego Idziego. Po modlitwie dziękczynnej jubilaci wraz ze swoimi gośćmi zaproszeni zostali do restauracji Baśniowa. Tam wszystkich powitała kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Wyszkowie Alicja Chełmicka.
– Istotą małżeństwa jest jedność i bycie ze sobą w zdrowiu i w chorobie – powiedziała. – Małżeństwo stale się odkrywa i doskonali, niezależnie od stażu i wy, drodzy jubilaci, wiecie o tym najlepiej. Najważniejsze, aby z biegiem lat bardziej wymagać od siebie niż od współmałżonka. Przeżyliście ze sobą wiele dni, ale chyba najważniejsze były te zwykłe, tak jak codzienne uczucie bliskości drugiej osoby, bo przecież prawdziwą miłość poznaje się nie po jej sile, ale po czasie jej trwania – dodała.
Po tych słowach małżonkowie złożyli sobie nawzajem podziękowania za miłość i dotychczasowe wspólne życie. Dźwięk marsza weselnego, zabrzmiał w sali, wywołał wiele emocji wśród świętujących par. Ożyły wspomnienia sprzed 50. i 60. lat, były uśmiechy, patrzenie w oczy, a nawet łzy.
Najważniejszym momentem uroczystości był akt dekoracji jubilatów. Medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznane przez prezydenta RP wręczył zastępca burmistrza Wyszkowa Adam Mróz oraz kapłan reprezentujący dziekana Krzywińskiego, ks. Adam Luberski. W tym roku Diamentowe Gody świętowali: Marianna i Zdzisław Augustyniakowie, Sylwia i Sylwester Jaworowscy, Halina i Henryk Karaskowie, Władysława i Kazimierz Końscy oraz Apolonia i Józef Nowakowie. Złote Gody obchodzili: Michalina i Antoni Balińscy, Marianna i Marian Bańscy, Marianna i Zdzisław Baranowscy, Izabella i Stanisław Beredowie, Barbara i Janusz Bielscy, Bożena i Zygmunt Borkowscy, Helena i Zenon Borzymkowie, Marianna i Stanisław Brylowie, Krystyna i Marian Czajkowscy, Janina i Zygmunt Ćwikowie, Genowefa i Stanisław Ernestowie, Janina i Stanisław Garbarczykowie, Genowefa i Benedykt Gąskowie, Barbara i Tadeusz Grędzikowie, Marianna i Edward Idzikowscy, Krystyna i Tadeusz Jadaccy, Zofia i Kazimierz Jankowscy, Marianna i Jerzy Kisielewscy, Regina i Józef Kłębkowie, Zofia i Stanisław Kołtuniakowie, Marianna i Marian Kowalewscy, Zdzisława i Władysław Kozłowscy, Celina i Stanisław Kozonowie, Helena i Jerzy Krasoniowie, Elżbieta i Jan Królowie, Marianna i Andrzej Kukwowie, Jadwiga i Stanisław Kukwowie, Halina i Edward Kuleszowie, Janina i Eugeniusz Kurzątkowie, Anna i Władysław Lesiakowie, Teresa i Józef Łozińscy, Marianna i Daniel Maciejewscy, Władysława i Paweł Makaciowie, Marianna i Stanisław Mechowie, Janina i Roman Mrozowie, Bożena i Zdzisław Nasiadkowie, Janina i Zdzisław Natkańcowie, Janina i Mikołaj Naumczukowie, Krystyna i Wacław Nowakowie, Anna i Kazimierz Nowak, Marianna i Mieczysław Oleksiak, Krystyna i Włodzimierz Parczyńscy, Barbara i Janusz Pawluczukowie, Teresa i Stanisław Pawłowscy, Leokadia i Jan Piątkowie, Bronisława i Kazimierz Piórowie, Weronika i Kazimierz Popiołkowie, Jadwiga i Stefan Salwinowie, Michalina i Stanisław Samselowie, Janina i Stanisław Sarnaccy, Stanisława i Henryk Siatkowscy, Wanda i Tadeusz Skoczniowie, Krystyna i Wacław Stadnikowie, Regina i Stanisław Stankiewiczowie, Jan i Leokadia Stankiewiczowie, Anna i Henryk Szydlikowie, Jadwiga i Stefan Szymańscy, Teresa i Mieczysław Śniadałowie, Irena i Stanisław Świadkowscy, Jadwiga i Henryk Wasztewiczowie, Teresa i Stanisław Winiarscy, Irena i Stanisław Wrzesińscy, Halina i Mieczysław Zającowie, Marianna i Marian Zawiszowie, Marianna i Jan Ziółkowscy, Wiesława i Jan Zybertowie, Irena i Józef Zyśkowie oraz Lucyna i Marian Żebrowscy.
Po oficjalnej części i posiłku przyszedł czas na zabawę, jak na wesele przystało.

M.Ch.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl