Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 30 września 2020 r., imieniny Hieronima, Wery

Owoc ludzkiej pracy

Ikona
(Zam: 20.09.2011 r., godz. 11.36)

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Zabrodzia były autorkami wieńca przygotowanego na dożynki wojewódzkie dla powiatu wyszkowskiego. W najbliższą niedzielę wieniec wraz z wykonawczyniami będzie reprezentować powiat na dożynkach prezydenckich, które odbędą się w Spale.

Wieniec miał kształt korony zakończonej krzyżem, zrobiony został z gryki i żółtych kwiatów. Ważył około stu kilogramów, miał ponad dwa metry wysokości i składał się z trzech części. Dolna część wieńca wykonana była ze zboża, pszenicy, owsa i pszenżyta. Na dole zdobiły ją słoneczniki z pestek dyni i szyszek olchy. Środkowa część wykonana była z pszenicy, bukszpanu, lnu i owsa. Charakterystycznym elementem tej części był kłos klejony z kilku kłosów pszenicy. Kopuła wieńca składała się z owsa i kłosów pszenicy. Na czele umieszczone zostało logo Mazowsza, a pod spodem herb powiatu wyszkowskiego, który wykonano m.in. z makaronu. Niektóre elementy wieńca dla uzyskania lepszego efektu były barwione farbami.
Jego wykonanie zajęło paniom z Koła Gospodyń Wiejskich około trzech tygodni. Codziennie tworzyły go ośmioosobowe grupy, które pracowały ok. 5-6 godzin. W tym samym czasie panie wykonywały jeszcze jeden wieniec reprezentujący Zabrodzie.


I.S.


Informacji na temat wieńca dożynkowego udzieliła nam przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich Wiesława Oleksiak.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl