Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 28 lipca 2021 r., imieniny Innocentego, Wiktora

Remont szpitala za dwa miliony złotych kredytu

Ikona
(Zam: 28.09.2010 r., godz. 12.00)

Pod koniec listopada rozpocznie się remont oddziału chirurgii w wyszkowskim szpitalu. Będzie to drugi etap inwestycji, który obejmie także modernizację sal operacyjno-zabiegowych. Na ten cel szpital jednak musi zaciągnąć kredyt w wysokości 2 mln złotych.

Dyrekcja wyszkowskiego szpitala podjęła decyzję o kontynuacji remontu oddziału chirurgii, którego pierwszy etap obejmował modernizację bloku operacyjnego. Jednak ani budżet szpitala, ani powiatu wyszkowskiego, pod który podlega szpital, nie jest w stanie sfinansować tej inwestycji. Dyrektor jednostki Cecylia Domżała podczas ostatniej sesji, która odbyła się 22 września, zwróciła się z prośbą do Rady Powiatu o poręczenie spłaty kredytu inwestycyjnego w wysokości 2 mln złotych. Pożyczka ma być spłacona przez szpital w ciągu 2 lat. Zabezpieczenie spłaty poręczonego kredytu wraz z odsetkami stanowić będą środki zarezerwowane na ten cel w budżecie powiatu w latach 2011-2012. Kredyt zaciągnięty zostanie na przełomie listopada i grudnia tego roku. W trakcie przygotowań jest przetarg na zaciągnięcie kredytu, a lada dzień ogłoszony zostanie przetarg na inwestycję.
II etap inwestycji obejmie remont oddziału chirurgii wraz z modernizacją sal operacyjno-zabiegowych, za 1,5 mln złotych oraz odbudowę klatek schodowych wraz z instalacją oddymiania.
Radni wyrazili zgodę na to, aby powiat był poręczycielem, nie byli jednak jednomyślni. Radna Joanna Kukawka-Jurczyk, która jest jednocześnie ordynatorem oddziału pediatrycznego, zapytała dyrektor, czy na remonty kolejnych oddziałów ma także zamiar zaciągać kredyty.
– Niepokojąca jest dla mnie sytuacja, że po raz kolejny pani dyrektor zaciąga kredyt inwestycyjny. Nie wiem, czy budżet to wytrzyma, a na remont czekają kolejne oddziały. Jeżeli na nie również będą zaciągane kredyty, to czarno widzę sytuację szpitala – tłumaczyła radna.
Dyrektor Cecylia Domżała odpowiedziała, że w najbliższym czasie nie myśli o kredytach na dalsze remonty.
– Będziemy starali się zabiegać o środki z zewnątrz. Na ile sytuacja pozwoli, na tyle będziemy inwestować, ale tak, aby nie zaburzyć funkcjonowania szpitala – odpowiedziała.
Radna Kukawka-Jurczyk dodatkowo zgłosiła wniosek do Rady Powiatu, aby w przyszłości, podczas planowania budżetu, uwzględnić potrzeby szpitala.
I.S.

Komentarze

Dodane przez juzek, w dniu 03.10.2010 r., godz. 21.07
Ale kukawka wykukała. Dlaczego nie teraz tylko w przyszłości. Teraz się szpital zadłuża, a kukawka kwili zamiast sie wykazać.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl