Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 30 września 2020 r., imieniny Hieronima, Wery

Akier bohaterem, WKS w końcu pokonał Łomianki

(Zam: 13.09.2011 r., godz. 11.26)

Andrzej Akier był bohaterem niedzielnego meczu rozegranego w samo południe w Rząśniku. Jego dwie bramki i asysta dały WKS-owi Rząśnik pierwsze w historii klubu zwycięstwo nad zespołem KS II Łomianki.

Mecz WKS Rząśnik-KS II Łomianki został rozegrany w niedzielę 11 września na stadionie w Rząśniku. Ku radości miejscowych kibiców zakończył się pierwszym zwycięstwem rząśniczan w siódmej konfrontacji obu ekip w rozgrywkach ligowych. Początek meczu nie był jednak zbyt obiecujący i nie zopawiadał wygranej gospodarzy. Dość szybko zarysowała się lekka przewaga przyjezdnych. Nie miało to przełożenia na sytuacje bramkowe, ale kilka razy w polu karnym gospodarzy było niebezpiecznie. WKS odpowiedział strzałem Grzegorza Abramczyka z około 20. metrów, który obronił bramkarz z Łomianek. Swojej szansy szukał również Mariusz Dziczek, oddał jednak niecelny strzał. W 29. minucie padła pierwsza tego dnia kuriozalna bramka. Nieporozumienie w defensywie rząśniczan zakończyło się tym, że Robert Gałązka próbując wybić piłkę trafił nią w zawodnika gości, a futbolówka spokojnie wturlała się do bramki WKS-u. W 33. minucie niezłym strzałem z rzutu wolnego popisał się Andrzej Akier. Najlepszą okazję do wyrównania miał Dziczek, który stojąc 5. metrów przed bramką nie trafił dobrze w piłkę, i ta zatrzymała się na poprzeczce. Do przerwy Łomianki prowadziły 1:0.
Sygnał do ataku dał w drugiej połowie WKS-owi Akier, który szarżował lewą stroną, ale będąc blisko bramki nie dograł piłki do Dziczka. W 53. minucie mogło się zrobić bardzo nieprzyjemnie dla gospodarzy, gdy po błędzie Dawida Zalewskiego i Gałązki sytuację uratował ofiarną interwencją grający szkoleniowiec WKS-u. Ta akcja była impulsem dla miejscowym do odrabiania strat, a motorem napędowym kolejnych ataków był Akier. W 62. minucie jego szarża lewą flanką zakończyłą się dograniem piłki do stojącego tuż przed bramką Dziczka, który z bliska dopełnił formalności. W 67. minucie po zagraniu Łukasza Gałązki bramkarz gości wyszedł do piłki, ale z rąk wybił mu ją kolega z zespołu, otwierając pustą bramkę przed skrzydłowym WKS-u. Kilka minut później, w ostatniej chwili zablokowany został strzał Zbigniewa Kałka, który pojawił się na boisku w drugiej części gry. Ostateczny cios rząśniczanie zadali w 75. minucie. Ponownie fatalne nieporozumienie obrońcy i bramkarza gości bezwzględnie wykorzystał Akier. Łomianki walczyły o punkty do ostatniego gwizdka. Najgroźniej zrobiło się w 85. minucie, ale piłka po przelobowaniu Gałązki trafiła w słupek i opuściła boisko. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem WKS-u 3:1.

WKS Rząśnik – KS II Łomianki 3:1 (0:1)
Bramki dla WKS-u: M. Dziczek 62., A. Akier 67. i 75.
WKS: R. Gałązka – P. Osowiecki, Ł. Zalewski, P. Kulesza, D. Zalewski – A. Akier (76. – P. Abramczyk), B. Łaskarzewski, Ł. Gałązka, Ł. Golianek (68. – Z. Kałek) – G. Abramczyk (89. – B. Szurawski), M. Dziczek (86. – Ł. Abramczyk).

Kolejnym rywalem ligowym WKS-u Rząśnik będzie drużyna Wkry Pomiechówek. Spotkanie zostanie rozegrane w Pomiechówku w niedzielę 18 września. Wcześniej podopieczni trenera Łukasza Zalewskiego zmierzą się z Sokołem Serock w ramach rozgrywek Pucharu Polski. Spotkanie odbędzie się w środę 14 września w Serocku.

Wyniki pozostałych spotkań rozegranych w tej kolejce:
Mewa Krubin – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:3
Dąb Wieliszew – Wisła Jabłonna 5:1
Legion II Warszawa – Bug II Wyszków 3:2
GKS Dąbrówka – Wkra Pomiechówek 1:5
Rządzą Załubice – Wicher Kobyłka 2:2

Aktualna tabela:
1. Dąb Wieliszew 12 11-1
2. Wkra Pomiechówek 9 21-7
3. Mewa Krubin 9 12-4
4. Wicher Kobyłka 8 14-4
5. WKS Rząśnik 7 7-8
6. KS II Łomianki 7 12-7
7. Bug II Wyszków 6 9-9
8. Świt II Nowy Dwór Mazowiecki 6 9-7
9. Rotavia Nieporęt 3 3-3
10. Legion II Warszawa 3 5-11
11. Rządza Załubice 2 4-6
12. GKS Dąbrówka 2 3-11
13. Wisła Jabłonna 0 6-18
14. Korona Jadów 0 5-25


Turu

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl