Dziś jest 26 kwietnia 2024 r., imieniny Klaudiusza, Marzeny

Puchar dla Czarnych Radom

Ikona
(Zam: 13.09.2011 r., godz. 11.30)

W dniach 10-11 września w hali sportowej przy CKU w Wyszkowie rozegrany został Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn o Puchar Burmistrza Wyszkowa. Triumfował zespół Czarnych Radom.

W zorganizowanym przez klub Camper Wyszków turnieju, oprócz gospodarzy wzięły udział II-ligowe zespoły: Czarni Radom, Czarni Rząśnia oraz Pronar Parkiet Hajnówka. Rywalizację oficjalnie otworzyli burmistrz Wyszkowa Adam Mróz oraz prezes Campera, Robert Czyżak. Pierwszym starciem był mecz pomiędzy Camperem a zespołem Czanrych Rząśnia. Szkoleniowiec Campera, Piotr Szulc, wystawił w tym spotkaniu rezerwową szóstkę. Rywale triumfowali w trzech setach.

Camper Wyszków – Czarni Rząśnia 0:3
Camper: Rafał Sędek , Piotr Świerżewski , Paweł Kaczorowski , Przemysław Gniewek , Konrad Nassalski , Robert Iliński, Tomasz Knasiecki (libero).

W drugim meczu dnia Czarni Radom zmierzyli się z Pronarem Parkiet Hajnówka. Pierwsze dwa sety padły łupem siatkarzy z Hajnówki, wśród których znajdują się byli zawodnicy Campera, Daniel Saczko i Daniel Lenc. W kolejnych partiach radomianie zwarli swoje szeregi i prowadzeni przez byłego reprezntanta Polski, Roberta Prygla, doprowadzili do tie breaka. W decydującej partii oba zespoły stworzyły ładne widowisko, zwyciężyli ostatecznie zawodnicy Pronaru.
W trzecim sobotnim spotkaniu Camper Wyszków starł się z Czarnymi Radom. Początkowe partie należały do Campera, który tym razem wystąpił w silniejszym składzie i prowadził już 2:0 w meczu. Radomianie odzyskali jednak inicjatywę i ostatecznie wygrali 3:2, wypełniając tym samym stare siatkarskie porzekadło ,,kto nie wygrywa 3:0, przegrywa 3:2”.

Camper Wyszków – Czarni Radom 2:3
Camper: Rafał Sędek , Maciej Główczyński , Piotr Świerżewski , Łukasz Kaczorowski , Maciej Alancewicz, Paweł Kaczorowski, Tomasz Knasiecki (libero).

Niedzielę rozpoczęło starcie Czarnych z Radomia i Rząśni. Zacięte spotkanie wygrali faworyzowani zawodnicy z Radomia, którzy tym samym zapewnili sobie zwycięstwo w całym turnieju.
Ostatnim meczem w rozgrywkach rywalizacja Campera i Pronaru. W pierwszym secie zdecydowanie przeważający Camper wygrał pewnie 25:20, w drugim – oba zespoły stworzyły wyrównane widowisko, które ostatecznie zakończyło się zwycięstwem gości. Kolejne dwie partie zdecydowanie zwyciężyli wyszkowianie kończąc tym samym spotkanie 3:1.

Camper Wyszków – Pronar Parkiet Hajnówka 3:1
Camper: Maciej Główczyński , Tomasz Walendzik , Jacek Obrębski (libero), Robert Iliński , Piotr Świerżewski , Przemysław Gniewek , Łukasz Kaczorowski , Dominik Zalewski i Konrad Nassalski.

Ostateczna klasyfikacja turnieju:
1. Czarni Radom 5 pkt
2. Czarni Rząśnia 5 pkt
3. Pronar Parkiet Hajnówka 4 pkt
4. KS Camper Wyszków 4 pkt

Już w najbliższą środę (14 września) Camper rozegra pierwsze spotkanie ,,o stawkę” w tym sezonie. Będzie nim wyjazdowa batalia w ramach rozgrywek Pucharu Polski z Pronarem Parkiet Hajnówka.