Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 20 kwietnia 2024 r., imieniny Agnieszki, TeodoraJubileusz Święta Kukurydzy

Ikona
(Zam: 13.09.2011 r., godz. 11.36)

Po raz dziesiąty w gminie Zabrodzie obchodzono Święto Kukurydzy. Uroczystość odbyła się 9 września w Choszczowem, podobnie jak w latach ubiegłych, gospodarzami imprezy byli Małgorzata i Tadeusz Kamińscy.

Organizatorami tegorocznej imprezy był wójt gminy, Rada Gminy oraz Gminny Ośrodek Kultury w Zabrodziu. Wydarzenie odbyło się w Choszczowem. Uroczystość poprowadziła Agnieszka Powierża z Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Na Święcie Kukurydzy pojawili się m.in. wójt gminy Zabrodzie Adam Ołdak, wiceminister rolnictwa Tadeusz Nalewajk, starosta wyszkowski Bogdan Pągowski, wójt gminy Długosiodło Stanisław Jastrzębski, dyrektor delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Ostrołęce Mariusz Popielarz, a także dyrektorzy szkół z gminy Zabrodzie, a przede wszystkim rolnicy.
– Obchody Święta Kukurydzy już na stałe wpisały się w kalendarz gminnych imprez. Jest to święto wszystkich rolników, dlatego życzę im, aby każdego roku plony były lepsze – powiedział wójt Adam Ołdak.
- W tym roku żniwa były trudne, dlatego hasło „każdy kłos na wagę złota” jest trafione – powiedział starosta Bogdan Pągowski w swoim przemówieniu.
Wójt gminy Zabrodzie przekazał właścicielom gospodarstwa, gdzie odbyło się święto, Małgorzacie i Tadeuszowi Kamińskim bon o wartości 1 000 złotych na zakup niezbędnych środków do produkcji rolnej. Otrzymali również dyplom uznania za uzyskanie największej wydajności w hodowli bydła mlecznego.
– Taki wynik przy tak trudnych warunkach to ogromny sukces – podsumował Michał Więch z firmy Mifarm.
Podczas imprezy wójt wręczył równorzędne nagrody przedstawicielom sołectw Choszczowe, Adelin, Mostówka, Lipiny oraz Zazdrość za wykonanie wieńców dożynkowych.
Podczas Święta Kukurydzy wystąpiło Koło Gospodyń Wiejskich, zagrał zespół Reck Dance, Szkoła Sztuk Walki i Samoobrony „Kobra” dała pokaz tańca z ogniem. W trakcie uroczystości odbyła się także loteria fantowa, w której wylosowane osoby otrzymywały cenne nagrody m.in. grill, narzędzia ogrodowe, wiertarkę oraz dwa talony do zrealizowania w sklepie Mifarm w Wyszkowie przekazane przez włodarzy powiatu.
Po części oficjalnej i koncertach odbyła się zabawa taneczna.

I.S.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta