Sześć punktów w trzech meczach

(Zam: 06.09.2011 r., godz. 11.26)

Od dwóch zwycięstw i porażki swój inauguracyjny sezon w A-klasie rozpoczęli piłkarze Bugu II Wyszków. Podopieczni trenera Arkadiusza Mielczarczyka pokonali Wisłę Jabłonna oraz rezerwy Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, ulegli natomiast w ostatniej kolejce Dębowi Wieliszew.

Mecz z Wisłą Jabłonna został rozegrany w środę 24 sierpnia w Wyszkowie. Wsparty przez piłkarzy z pierwszego składu zespół zdominował pierwszą połowę meczu. Już w pierwszych minutach sytuację sam na sam zmarnował Łukasz Kamiński. W 6. minucie wynik otworzył ładnym strzalem z powietrza Jakub Rejnuś. W 26. minucie na 2:0 podwyższył Kamiński. Trzecia bramka pada po rzucie karnym, podyktowanym za faul na Kołakowskim. ,,Jedenastkę” skutecznie wykonał Mateusz Maciak. Jeszcze przed przerwą podwyższyć mógł Kamiński, uderzył jednak niecelnie z bliskiej odległości. Początek drugiej odsłony należał do wyszkowian, ale nie potrafili podwyższyć swojego prowadzenia. Nieoczekiwanie do ataków ruszyli rywale, którzy w ciągu 5. minut uzyskali dwa trafienia. Na kwadrans przed zakończeniem meczu rywale mogli nawet wyrównać, jednak jednego z napastników Wisły ubiegł w polu karnym Maciej Wesołowski. W ostatnich minutach spotkania czwartą bramkę dla Bugu zdobył Adrian Nikodemski, ustalając tym samym wynik na 4:2.

Bug II Wyszków – Wisła Jabłonna 4:2 (3:0)
Bramki dla Bugu: J. Rejnuś 6., Ł. Kamiński 26., M. Maciak 33., A. Nikodemski 90.
Bug: M. Wesołowski – M. Maciak, A. Wróbel, T. Piórkowski, M. Szajczyk – A. Parobczyk, K. Borowski, J. Rejnuś, J. Sochocki (80. – A. Nikodemski) – Ł. Kamiński, A. Kołakowski (68. – K. Bloch).

W niedzielę 28 sierpnia wyszkowianie rozegrali wyjazdowe spotkanie ze Świtem II Nowy Dwór Mazowiecki. Ponownie w zespole Bugu wystąpiło kilku piłkarzy z pierwszej drużyny. Pierwsza połowa była wyrównana i zakończyła się rezultatem 1:1. Bramkę dla Bugu zdobył z rzutu karnego Mateusz Maciak (jedenastka podyktowana za zagranie ręką w polu karnym). W drugiej odsłonie wyszkowski zespół zagrał bardziej ofensywnie i ostatecznie zdołał przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Dwie bramki zdobył Mariusz Szajczyk (w obu przypadkach wykorzystał sytuacje sam na sam), co przy jednym trafieniu rywali pozwoliło podopiecznym trenera Mielczarczyka odnieść drugie zwycięstwo w lidze.

Świt II Nowy Dwór Mazowiecki – Bug II Wyszków 2:3 (1:1)
Bramki dla Bugu: M. Maciak 43. (k), M. Szajczyk 57. i 87.
Bug: Ł. Rogulski – K. Bloch (75. – A. Gołębiewski), M. Wajdzik, M. Maciak, D. Maryniak – M. Heman (46. – A. Nikodemski), J. Rejnuś, K. Borowski, A. Parobczyk – Ł. Kamiński (85. – A. Szymański), M. Szajczyk.

W niedzielę 3 września wyszkowski zespół doznał przed własną publicznością pierwszej porażki w tym sezonie. Rywalem Bugu była drużyna Dębu Wieliszew, która aspiruje do awansu do ligi okręgowej. Tym razem trener Mielczarczyk musiał wystawić skład złożony głownie z młodzieżowców. Początek spotkania był dosyć wyrównany, zauważalna była jednak duża przewaga fizyczna po stronie rywali. W pierwszej połowie wyszkowianie mogli dwukrotnie wyjść na prowadzenie, jednak dobrych sytuacji nie wykorzystali Maciak i Kamiński. Rywale zdobyli bramkę w doliczonym czasie gry, kiedy to piłkę po dośrodkowaniu z lewej flanki wypuścił wprost pod nogi rywala Wesołowski, a ten bez zastanowienia wbił ją do bramki Bugu. Druga połowa zaczęła się źle dla gospodarzy. W 47. minucie rzut wolny z około trzydziestu metrów fantastycznie egzekwował jeden z rywali strzelając w okienko naszej bramki. W 49. minucie kontaktowe trafienie mógł zaliczyć Maciak, jednak nie wykorzystał rzutu karnego po zagraniu jednego z obrońców ręką w polu karnym. W dalszej fazie meczu minimalną przewagę miał Bug, rywale jednak mądrze się bronili i ,,dowieźli” korzystny rezultat do końca meczu.

Bug II Wyszków – Dąb Wieliszew 0:2 (0:1)
Bug: M. Wesołowski – K. Bloch, M. Maciak, M. Wajdzik, D. Maryniak – M. Heman, J. Rejnuś, A. Parobczyk, A. Nikodemski – M. Szajczyk, Ł. Kamiński, a także: K. Gerek, A. Szymański, J. Gołębiewski.
Kolejnym rywalem rezerw Bugu będzie zespół Legionu II Warszawa. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę 11 września w stolicy.

1. Mewa Krubin 9 11-1
2. Dąb Wieliszew 9 6-0
3. Wicher Kobyłka 7 12-2
4. KS II Łomianki 7 11-4
5. Wkra Pomiechówek 6 11-6
6. Bug II Wyszków 6 7-6
7. WKS Rząśnik 4 4-7
8. Świt II Nowy Dwór Mazowiecki 3 6-6