Bug liderem

Ikona
(Zam: 06.09.2011 r., godz. 11.30)

W ostatnim tygodniu Bug Wyszków rozegrał dwa spotkania ligowe. W środę pokonał na własnym stadionie zespół Amatora Maszewo 8:2, a w sobotę ograł na wyjeździe Mławiankę Mława 3:2. Dzięki tym zwycięstwom drużyna trenera Prawdy wyszła na pierwsze miejsce w tabeli rozgrywek grupy północnej IV ligi.

Mecz Bug Wyszków-Amator Maszewo został rozegrany w środę 31 sierpnia na stadionie w Wyszkowie. Spotkanie rozpoczęło się fatalnie dla gospodarzy. Po golach odpowiednio z 1. i 8. minuty rywale prowadzili 2:0. Oszołomieni wyszkowianie stopniowo wrocili jednak do gry i wkrótce całkowicie zdominowali spotkanie. Przyjezdni stracili osiem bramek, co było najniższym wymiarem kary w obliczu fatalnej postawy golkipera Amatora. Do siatki zespołu z Maszewa trafiali Łukasz Kowalczyk (trzy bramki), Alan Wróbel, Maciej Biernacki, Adrian Rowicki, Adrian Rajczak, Tomasz Piórkowski. Mecz zakończył się rezultatem 8:2, który już w środę wyprowadził wyszkowską drużynę na pozycję wicelidera tabeli.

Bug Wyszków – Amator Maszewo 8:2
Bramki dla Bugu: Ł. Kowalczyk (3), M. Biernacki, A. Rowicki, A. Rajczak, T. Piórkowski.

Wisła II Płock – Tęcza 34 Płońsk 4:0

W sobotę 3 września wyszkowscy piłkarze udali się na mecz wyjazdowy do Mławy. Rozgrywane na bardzo niesprzyjającym Bugowi stadionie Mławianki spotkanie rozpoczęło się od ataków gości. W 3. minucie silny strzał z linii pola karnego oddał Kowalczyk, piłka poleciała jednak minimalnie nad poprzeczką. Minutę później ten sam zawodnik przejął piłkę w polu karnym Mławianki, strzelił obok bramkarza, futbolówkę z linii bramkowej wybił jednak obrońca. W kolejnych minutach gra nieco się wyrównała, stroną bardziej ofensywną byli jednak wyszkowianie. Kilkanaście dośrodkowań w pole karne gospodarzy długo nie przynosiło jednak efektów bramkowych. Piłka zatrzepotała w siatce bramki gospodarzy w 35. minucie, sędzia nie uznał jednak trafienia, ponieważ jeden z piłkarzy Mławianki był w tej akcji faulowany. Upragniony gol dla Bugu padł już w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Po dośrodkowaniu Waldemara Woźniaka z rzutu wolnego strzal głowa oddał Kowalczyk, bramkarz ,,wypluł” piłkę przed siebie, z dobitką Arnolda Kołakowskiego nie mial już jednak najmniejszych szans. Do końca pierwszej połowy utrzymał się wynik 1:0.
Trzy minuty po wznowieniu spotkania gospodarze byli blisko doprowadzenia do remisu. Wychodzący z bramki Łukasz Derejko faulował jednego z piłkarzy Mławy, w rezultacie czego sędzia podyktował rzut karny dla rywali. Egzekwujący ,,jedenastkę” piłkarz gospodarzy uderzył jednak wprost w Derejkę, który broniąc karnego naprawił swój wcześniejszy bląd. W 55. minucie Bug zadał drugi cios. Świetny solowy rajd przeprowadził Adrian Rowicki, przedryblował dwóch obrońców po czym potężnym strzałem w okienko podwyższył prowadzenie Bugu. Druga bramka nie nasyciła strzeleckiego apetytu podpiecznych trenera Prawdy. Kolejne dośrodkowania po stałych fragmentach gry stwarzały zagrożenie pod bramką Mławianki. Niespodziewanie to rywale zdobyli kontaktowe trafienie. W 71. minucie po dośrodkowaniu w polu karnym Bugu powstało spore zamieszanie, które wykorzystał jeden z napastników Mławianki i strzałem z rykoszetem pokonał zdezorientowanego Derejkę. Odpowiedź Bugu byla natychmiastowa. Chwilę po wznowieniu gry w pole karne gospodarzy dośrodkował Kowalczyk, piłka minęła wychodzącego bramkarza, dopadł do niej Maxwell Elota i wyprowadził swój zespół na dwubramkowe prowadzenie. Mławianka nie składała jednak broni. W 77. minucie piłka wpadła do bramki Bugu, sędzia odgwizdał jednak pozycję spaloną. W 80. minucie jeden z zawodników z Mławy został sfaulowany w polu karnym Bugu. Do drugiej ,,jedenastki” podszedł tym razem inny zawodnik i pokonał wyszkowskiego bramkarza, przedłużając nadzieje swojej drużyny na dobry rezultat w tym meczu. Do ostatniego gwizdka przewagę na placu gry utrzymał jednak Bug. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną wyszkowskiej drużyny 3:2.

Mławianka Mława – Bug Wyszków 2:3 (0:1)
Bramki dla Bugu: A. Kołakowski 45+2., A. Rowicki 55., M. Elota 72.
Bug (wyjściowa jedenastka): Ł. Derejko, A. Wróbel, W. Woźniak, Sz. Chalski, A. Chukwuemeka, M. Biernacki, M. Herman, M. Elota, Ł. Kowalczyk, A. Rowicki, A. Kołakowski.
Zwycięstwo nad Mławianką pozwoliło wyszkowskiemu zespołowi zasiąść na fotelu lidera rozgrywek grupy północnej IV ligi. W kolejnej kolejce Bug pauzuje. Wyszkowski zespół wybiegnie na boisko w sobotę 17 września. Jego przeciwnikiem będzie Tęcza 34 Płońsk. Spotkanie zostanie rozegrane na stadionie w Wyszkowie, o godzinie 16.00.

Wkra Żuromin – Huragan Wołomin 1:1
Nadnawianka Pułtusk – MKS Przasnysz 1:2
Kasztelan Sierpc – GKP Targówek 0:1
MKS Ciechanów – Korona Szydłowo 4:0
Błękitni Gąbin – KS Łomianki 2:4
Wisła II Płock – Marcovia 2000 Marki 7:4
Amator Maszewo – Tęcza 34 Płońsk 2:3

1. Bug Wyszków 12 16-8