Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 19 kwietnia 2024 r., imieniny Adolfa, LeonaOdnaleźć się w przedszkolu

Ikona
(Zam: 06.09.2011 r., godz. 11.34)

Rozpoczęcie edukacji przedszkolnej jest momentem przełomowym w życiu dziecka. Już drugi raz w Przedszkolu w Zabrodziu odbyły się Dni Adaptacyjne dla nowych podopiecznych.

Dni Adaptacyjne organizowane są po to, aby pomóc dzieciom i rodzicom zminimalizować stres i obawy z powodu pierwszych dni pobytu w przedszkolu.
W tym roku rozpoczęły się one 16 sierpnia i trwały do końca miesiąca. Uczestniczyli w nich rodzice wraz z dziećmi, dyrekcja, kadra nauczycielska oraz personel pomocniczy.
Pierwsze dni dziecka w przedszkolu to sprawdzian zarówno dla dzieci i rodziców. Opiekunowie proponują kilka prostych, ale istotnych rad dla rodziców, którzy niejednokrotnie bardziej przeżywają rozstanie niż ich dzieci.
Zakładając, iż decyzja o oddaniu dziecka do przedszkola jest przemyślana i umotywowana, musimy założyć i być przekonani, iż nikt nie będzie chciał go skrzywdzić, a dziecko będzie miało doskonałe możliwości dalszego rozwoju. Szybciej i sprawniej rozwinie ono bowiem m.in. samodzielność, sprawność, umiejętności manualne i techniczne, czytanie i liczenie, poznawanie otoczenia czy też kształtowanie systemu wartości.


Opr. I.S.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta