Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 12 czerwca 2021 r., imieniny Jana, Onufrego

W drodze po puchar

(Zam: 21.09.2010 r., godz. 11.23)

14 i 17 września odbyły się eliminacje gminne w ramach Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. W kategorii wiekowej 10-11 lat zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1, zaś w kategorii 12-13 lat triumfatorem okazał się zespół z Gimnazjum nr 2.

Akcja zainicjowana przez ministerstwo sportu i turystyki kierowana jest do samorządów, na których terenie znajdują się kompleksy „Moje boisko – Orlik 2012”. Od 10 września na terenie całej Polski prowadzone są eliminacje na poziomie gminnym. Takie odbyły się również 14 i 17 września na boisku Orlik 2012 przy Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie. Pierwszego dnia zawodów, zorganizowanych przez Wyszkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz burmistrza Wyszkowa Grzegorza Nowosielskiego, walczyło ze sobą siedem drużyn. W drodze losowania młodzi piłkarze w wieku 12-13 lat zostali podzieleni na dwie grupy. W systemie „każdy z każdym” rozegrano 9 meczów. Oto wyniki poszczególnych zmagań:

Grupa A
Ford Team – Szkoła Podstawowa nr 2 (3:1)
Gimnazjum nr 2 – ZS Leszczydół Nowiny (8:1)
Ford Team – ZS Leszczydół Nowiny (0:1)
SP nr 2 – Gim. nr 2 (1:8)
Ford Team – Gim. nr 2 (1:12)
SP nr 2 – ZS Leszczydół Nowiny (0:1)

Grupa B
Gimnazjum nr 1 – UKS Skuszewianka (1:2)
Gim. nr 1 – UKS Wiking (1:1)
UKS Wiking – UKS Skuszewianka (0:3)

Do półfinałów zakwalifikowały się cztery drużyny: Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 1, UKS Skuszewianka i ZS Leszczydół Nowiny. W piątek wszystko było już jasne. W meczu o trzecie miejsce Skuszewianka pokonała Gimnazjum nr 1, zaś w rozgrywce finałowej bezkonkurencyjne okazało się Gimnazjum nr 2, które strzeliło cztery gole drużynie Leszczydołu. Podopieczni trenera Krzysztofa Ogrodzińskiego wywalczyli sobie udział w dalszej drodze po puchar w ramach Turnieju Orlika. W skład zwycięskiej drużyny weszli: Michał Kosiorowski, Filip Sakowicz, Mateusz Smyk, Łukasz Łada, Cezary Lonca, Mateusz Grycz, Łukasz Łach, Jakub Wrzosek, Adam Wojtkowski oraz Mateusz Ciskowski. 17 września rozegrano też eliminacje w kategorii wiekowej 10-11 lat. Tu wystartowało mniej drużyn, a ostateczny wynik rywalizacji między zespołami przedstawia się następująco: I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1, II – SP nr 3, III – SP nr 5. Drużynę z SP nr 1 do zwycięstwa poprowadził Przemysław Majewski, a w jej skład weszli: Mikołaj Abramczyk, Piotr Borowski, Wiktor Augustynik, Kamil Brzozowski, Mateusz Łachacki, Michał Sępkowski, Bartosz Wróbel, Karol Kostrzewa, Stanisław Rogulski i Łukasz Bartkiewicz.

Wszystkie zespoły startujące w eliminacjach gminnych otrzymały koszulki, dyplomy oraz słodycze. Zwycięskie grupy z obu kategorii wiekowych będą reprezentować gminę Wyszków w eliminacjach wojewódzkich. Jeśli tam w pełni ukażą swoją dobrą formę, wystartują w finałach wojewódzkich. Ostatnim krokiem w drodze po puchar będzie udział w finale ogólnopolskim.

Ł.CH.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl