Dziś jest 25 kwietnia 2024 r., imieniny Jarosława, Marka

Rezerwy uległy Błyskawicy

(Zam: 21.09.2010 r., godz. 11.26)

W niedzielę 19 września zespół rezerw Bugu Wyszków podejmował na własnym stadionie drużynę Błyskawicy Warszawa w meczu rozgrywanym w ramach grupy warszawskiej B-klasy. Po bardzo słabym spotkaniu Bug II uległ przeciwnikowi 1:2.

Spotkanie przeciwko jednej z najsłabszych drużyn tegorocznych rozgrywek B-klasy, rozgrywane w dodatku na własnym stadionie, mogło wydawać się dla podopiecznych trenera Mielczarczyka jedynie formalnością. Brak wsparcia rezerwistów z pierwszej drużyny, a również słabą dyspozycję grających na co dzień w Bugu II piłkarzy, boleśnie zweryfikowało jednak boisko. Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęli rywale. W 4. minucie błąd przy dośrodkowaniu z rzutu rożnego popełnił wyszkowski bramkarz, który minął się z piłką. Futbolówka powędrowała do niepilnowanego napastnika Błyskawicy, który skierował ją głową do pustej bramki, dając tym samym swojemu zespołowi niespodziewane prowadzenie. Słabo grający gospodarze nie zdołali w pierwszej połowie realnie zagrozić bramce rywali.

W drugiej odsłonie podopieczni trenera Mielczarczyka zagrali dużo bardziej ambitnie. Już w pierwszych minutach w słupek uderzył Marcin Szurawski. W 55. minucie dośrodkowanie z rzutu wolnego wykorzystał Łukasz Kamiński, strzelając do pustej bramki i doprowadzając tym samym do wyrównania stanu gry. W kolejnych minutach wyszkowianie nadal naciskali, rywale z kolei groźnie kontrowali. To właśnie po jednej z kontr piłkarze Błyskawicy ustalili wynik spotkania na 2:1. Wyszkowianie nie zdołali do końca spotkania stworzyć groźnej sytuacji i ostatecznie po raz pierwszy w tym sezonie zeszli z placu gry pokonani.

Bug II Wyszków – Błyskawica Warszawa 1:2 (0:1)
Bramka dla Bugu: Ł. Kamiński 55.

Kolejnym rywalem wyszkowskiego zespołu w rozgrywkach B-klasy będzie zespół Wisły Zakroczym. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę 26 września w Zakroczymiu.