Nafciarze pokonani

(Zam: 30.08.2011 r., godz. 11.38)

Bug Wyszków pokonał w ostatniej kolejce rozgrywek grupy północnej IV ligi zespół rezerw Wisły Płock 2:1. Bramki dla zespołu trenera Prawdy zdobyli Arnold Kołakowski oraz Jarosław Sochocki.

Mecz został rozegrany w niedzielę 28 sierpnia w Płocku. Po niespodziewanej porażce w Wyszkowie z Błękitnymi Gąbin, piłkarze Bugu postarali się zrehabilitować na wyjeździe. Nie było jednak łatwo. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Po dwóch kwadransach odważniej do ataku ruszyli rywale i to im się opłaciło. Po rajdzie prawą stroną bardzo silny strzał oddał jeden z gospodarzy, fantastyczną paradą popisał się Maciej Wesołowski, z dobitką nie miał już jednak najmniejszych szans. W tej sytuacji biernie zachowała się defensywa Bugu. W 41. minucie w kontrowersyjnej sytuacji z boiska sędzia usunął Wesołowskiego. Wyszkowski bramkarz złapał piłkę na linii pola karnego, arbiter uznał jednak, że dotknięcie nastąpiło już za linią i ukarał golkipera czerwoną kartką. W rezultacie boisko opuścić musiał również Adrian Rajczak, w miejsce którego na placu gry pojawił się bramkarz Łukasz Derejko. W sytuacji, wydawało się, beznadziejnej, grając w ,,10”, Bug zdołał wyrównać. W 45. minucie prawą stroną pognał Karol Więckowski, dośrodkował w pole karne, gdzie wbiegający w świetnym tempie Arnold Kołakowski pięknym strzałem głową nie dał szans bramkarzowi na skuteczną interwencję.
Druga odsłona rozpoczęła się od ataków rywali, którzy za wszelką cenę chcieli wykorzystać osłabienie Bugu i zgarnąć komplet punktów. W wyszkowskiej bramce bardzo dobrze spisywał się jednak Derejko. Bug wyszedł na prowadzenie. Pojedynek główkowy na przedpolu wygrał Adrian Rowicki, zgrał do Jarka Sochockiego, a ten wolejem z około 25. metrów wbił piłkę w okienko bramki gospodarzy. Ten sam zawodnik mógł podwyższyć prowadzenie, ale jego dobry strzał z dystansu z najwyższym trudem na rzut rożny sparował bramkarz Wisły. Gospodarze nie składali broni i do końca spotkania bardzo ambitnie atakowali. Dwie sytuacje sam na sam wygrał jednak Derejko i ostatecznie Bug zdołał utrzymać korzystny rezultat do końca meczu.

Wisła II Płock – Bug Wyszków 1:2 (1:1)
Bramki dla Bugu: A. Kołakowski 45., J. Sochocki 65.
Bug: M. Wesołowski – A. Wróbel, K. Więckowski, M. Elota (57. J. Sochocki), T. Piórkowski – W. Woźniak, M. Herman, M. Biernacki, A. Rowicki (90. D. Jarczak) – A. Rajczak (41. Ł. Derejko), A. Kołakowski (69. Ł. Kowalczyk).
Kolejnym rywalem wyszkowskiej drużyny będzie zespół Amatora Maszewo. Spotkanie zostanie rozegrane w Wyszkowie w środę 31 sierpnia o godzinie 17.00. W tym tygodniu Bug zmierzy się również na wyjeździe z Mławianką Mława. Spotkanie odbędzie się w sobotę 3 września o godzinie 17.00 w Mławie.

17. Marcovia 2000 Marki 0 1-9
Drużyna Bugu II Wyszków, prowadzona przez trenera Arkadiusza Mielczarczyka, która obecnie występuje w grupie warszawskiej A-klasy, odniosła jak dotychczas dwa zwycięstwa. Występy drużyny rezerw opiszemy w kolejnym numerze.