Dziś jest 23 kwietnia 2024 r., imieniny Jerzego, Wojciecha

WKS rozpoczął sezon

(Zam: 30.08.2011 r., godz. 11.40)

Prowadzony przez grającego trenera Łukasza Zalewskiego, WKS Rząśnik rozpoczął w ostatnim tygodniu rundę jesienną sezonu 2011/12. W środę 24 sierpnia rząśniczanie ulegli u siebie Mewie Krubin 0:4, by w sobotę pokonać Rządzę Załubice 2:1.

Początek środowego spotkania był fatalny dla gospodarzy. Już w 7. minucie po wyrzucie piłki z autu, zawodnik gości dobiegł do odbitej na 11. metr piłki i strzałem po ziemi pokonał Roberta Gałązkę. Chwilę później gospodarze mogli wyrównać, ale w sytuacji sam na sam w bramkarza trafił Grzegorz Abramczyk. Kolejna akcja przyniosła natomiast bramkę dla Mewy. Piłkarz z Krubina dośrodkował wzdłuż bramki, a jego kolega z drużyny zamknął akcję celnym strzałem głową. W 21. minucie WKS miał szansę na zdobycie kontaktowej bramki, jednak Andrzej Akier trafił w bramkarza. W 27. minucie ręką we własnym polu karnym zagrał Łukasz Zalewski. Sędzia podyktował jedenastkę, którą na bramkę zamienił jeden z przyjezdnych. Do przerwy WKS przegrywał 0:3.
Po zmianie stron rząśniczanie próbowali odwrócić niekorzystny rezultat, ale z ich starań niewiele wynikało. W 80. minucie goście zdobyli jeszcze bramkę, po tym jak wybijający piłkę Albert Ciemerych trafił w zawodnika Mewy, a futbolówka poleciała do bramki. Nie takiego początku sezonu spodziewano się w Rząśniku, niestety, słaba gra WKS w połączeniu z dobrą formą ekipy z Krubina, zakończyła się wysoką porażką miejscowych.

WKS Rząśnik – Mewa Krubin 0:4 (0:3)
WKS: R. Gałązka - Ł. Abramczyk (80. - A. Borek), P. Kulesza, Ł. Zalewski, D. Zalewski – P. Osowiecki, P. Piecychna (60. - Ł. Gałązka), B. Łaskarzewski, A. Akier (65 – A. Ciemerych) – G. Abramczyk, M. Dziczek (86. – P.Abramczyk).
Po nieudanej inauguracji sezonu piłkarze z Rząśnika skutecznie odbudowali wiarę we własne siły podczas spotkania drugiej kolejki przeciwko zespołowi Rządzą Załubice. Efekty mobilizacji w obozie gospodarzy można było zauważyć już w 4. minucie. Łukasz Golianek wygrał walkę z dwójką rywali, zagrał do Abramczyka, który odegrał piłkę do Andrzeja Akiera, a ten spokojnie umieścił ją w bramce, notując pierwsze trafienie w barwach rząśnickiego klubu. Rywale szybko jednak odpowiedzieli na trafienie miejscowych. W 13. minucie po krótko rozegranym rzucie wolnym pośrednim, napastnik gości Grzegorz Kaflik, strzałem w okienko bramki, nie dał Robertowi Gałązce żadnych szans na skuteczną interwencję. Kilka minut później WKS odpowiedział w równie piękny i skuteczny sposób. Tym razem świetnie z wolnego zakręcił piłkę kapitan rząśniczan – Grzegorz Abramczyk, trafiając pod poprzeczkę bramki rywala. Szybko zmieniająca się sytuacja na boisku zwiastowała grad bramek w dalszej części gry, ale boisko zweryfikowało te przypuszczenia, choć okazji do zmiany rezultatu nie brakowało. W 31. minucie Abramczyk z bliska trafił w bramkarza, a w ostatniej akcji pierwszej połowy Golianek zbyt długo zwlekał z dograniem piłki do będącego przed pustą bramką Dziczka. Gracze Rządzy również szukali wyrównującej bramki, ale z rzadka dochodzili do strzeleckich okazji.
Po zmianie stron ekipa z Załubic przejęła inicjatywę. Najgroźniej pod bramką Gałązki było w 73. minucie, kiedy to piłka o centymetry minęła słupek po uderzeniu z 16. metra. W pozostałych sytuacjach bramkarz WKS-u interweniował odważnie i, co najważniejsze, pewnie, będąc mocnym punktem swojej drużyny. Gospodarze znakomitą okazję mieli już w doliczonym czasie gry, jednak po zagraniu Adam Borka, Bartek Łaskarzewski trafił z bliska w bramkarza Rządzy. Ostatecznie po zaciętym meczu trzy punkty pozostały w Rząśniku.

WKS Rząśnik – Rządza Załubice 2:1 (2:1)
Bramki dla WKS-u: A. Akier 4., G. Abramczyk 24.
WKS: R. Gałązka – P. Osowiecki, Ł. Zalewski, P. Kulesza, D. Zalewski – Ł. Golianek (71. – Z. Kałek), B. Łaskarzewski, Ł. Gałązka, A. Akier (62. – A. Borek) – M. Dziczek (75. – P. Piecychna), G. Abramczyk.
Kolejnym rywalem ekipy Łukasza Zalewskiego będzie zespół Bednarskiej Warszawa, z którym w środę 31 sierpnia WKS rozegra spotkanie w ramach rozgrywek Pucharu Polski. Najbliższym przeciwnikiem ligowym będzie natomiast dla rząśniczan Wicher Kobyłka.

1. Wicher Kobyłka 6 10-0
2. Mewa Krubin 6 9-0
3. KS II Łomianki 6 9-2
4. Dąb Wieliszew 6 4-0
5. Bug II Wyszków 6 7-4
6. Wkra Pomiechówek 3 3-3
7. WKS Rząśnik 3 2-5
8. Rządza Załubice 1 1-2