Menu górne

Dziś jest 15 sierpnia 2022 r., imieniny Marii, MagdalenyJak Muszyński wygrał Endurance

Ikona
(Zam: 23.08.2011 r., godz. 11.25)

W ostatnim numerze opisywaliśmy występ wyszkowskiego motocyklisty, Andrzeja Muszyńskiego, na wyścigach Suzuki GSX-R Cup w Poznaniu. Wspomnieliśmy również o wyścigu Endurance, w którym wyszkowianin i jego team zajęli pierwsze miejsce. Poniżej zamieszczamy szerszą relację z tego wydarzenia.

Wyścig Endurance w Poznaniu był drugą polską rundą Mistrzostw Europy. Wyścig ten różni się nieco od zwykłych startów. Biorą w nim udział całe teamy, 2,3-osobowe. Zespół może jeździć na kilku motocyklach. Team Andrzeja Muszyńskiego jechał na dwóch maszynach. Partnerem wyszkowskiego zawodnika był Grzegorz Pasik. Podczas startu jedna osoba z drużyny trzyma motocykl, a druga po sygnale startowym musi przebiec krótki dystans i wskoczyć na swój pojazd. W trakcie wyścigu kierowcy i motocykle zmieniają się na linii startu. Cała rywalizacja miała trwać 1,5 godziny, została jednak z powodu opóźnień czasowych skrócona do godziny. Podczas wyścigu nad tor nadciągnęły ciężkie, burzowe chmury, które zgotowały motocyklistom potężną ulewę. W swoich ulubionych warunkach Muszyński jak zwykle zdystansował przeciwników. Jego team jako jedyny nie zaliczył żadnego upadku i dojechał na metę jako pierwszy w klasie do 600 ccm pojemności, a jako trzeci w ogóle (wyprzedziły go jedynie dwa teamy, które jechały na większych motocyklach, do 1000 ccm pojemności). Co ciekawe, Muszyński wyprzedził również kilku przeciwników jadących w kategorii do 1000 ccm. Podczas dekoracji zawodnicy z radością celebrowali swój wynik, polały się litry szampana.
Najbliższy start wyszkowskiego zawodnika przypada teraz na 2-4 września, kiedy to Muszyński wystartuje w Poznaniu w dwóch ostatnich rundach Suzuki Cup. Wyszkowskiemu zawodnikowi gratulujemy osiągniętych wyników oraz życzymy kolejnych sukcesów w przyszłości.

Turu

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl