Menu górne

Dziś jest 15 sierpnia 2022 r., imieniny Marii, MagdalenyDzięki nim miasto pięknieje

Ikona
(Zam: 23.08.2011 r., godz. 11.43)

Zofia i Wiesław Wziątkowie z ul. Serockiej 1 oraz mieszkańcy bloków przy ul. Łącznej 24 i 30 to zdobywcy pierwszych miejsc w konkursie „Moje piękne miasto” na najładniejsze przydomowe ogródki.

Jego organizatorem jest Zakład Administracji Domów Mieszkalnych przy współpracy z Urzędem Miejskim i Ośrodkiem Pomocy Społecznej. To już trzecia edycja konkursu, w którym biorą udział mieszkańcy nieruchomości podległych ZADM-owi. Komisja konkursowa dwukrotnie odwiedziła ogródki – 5 maja i 28 lipca oceniając czystość, estetykę, stan trawników, elementów małej architektury, ukwiecenie, ogólne wrażenie.
W środę 17 sierpnia burmistrz Grzegorz Nowosielski, jego zastępca Adam Mróz, dyrektor ZADM-u Marek Siekierski oraz dyrektor OPS-u Agnieszka Mróz odwiedzili najładniejsze miejsca, by przekonać się, jak o swoje otoczenie dbają mieszkańcy. Ci wychodzili do gości, witając ich, opowiadali o swojej pracy i zapraszali do zwiedzenia nie tylko ogródków, ale także zadbanych klatek schodowych.
- Sami tu sprzątamy, sadzimy rośliny – chwaliła się jedna z mieszkanek bloku przy ul. Łącznej 24.
Tu pojawiły się kwiaty, krzewy, ozdobna studnia, figurki zwierząt i inne elementy ogrodu.
Podobnie dumni ze swojego wysiłku są osoby z bloku przy ul. Łącznej 30, które również chętnie prezentowały pięknie tuje, bratki i wiele innych roślin.
Tego samego dnia laureaci konkursu spotkali się w sali Urzędu Stanu Cywilnego na ceremonii podsumowania konkursu i wręczenia nagród.
- Brawo za państwa inwencję, pomysłowość. Stworzyliście kawałek bardzo ładnego Wyszkowa – chwalił mieszkańców Marek Siekierski. – Ci, którzy podjęli wyzwanie nie zdają sobie nawet sprawy jak bardzo już zwyciężyli – dodał.
Gratulował także Grzegorz Nowosielski.
- Cieszę się, że co roku powstają nowe ogrody, kwietniki. Zarażacie wyszkowian pięknem, które tworzycie – powiedział burmistrz. – Na waszych posesjach nie ma papierka, wszystko jest wymiecione, wymuskane. Tak jest nie tylko dziś, ale codziennie. Dzięki wam żyje się po prostu lepiej. Z zapartym tchem czekamy, co będzie w przyszłym roku.
- Swoją ciężką pracą wielokrotnie wyprzedzacie właścicieli prywatnych posesji. To miasto zmienia się także dzięki wam – dodał Adam Mróz.
Pierwsze miejsce i nagrodę indywidualną otrzymali Zofia i Wiesław Wziątkowie – mieszkańcy ul. Serockiej 1 za, jak stwierdziła komisja konkursowa – „imponujące efekty pracy i czasu poświęconego swojemu ogródkowi”.
Dwa równorzędne pierwsze miejsca w kategorii budynków mieszkalnych zdobyli mieszkańcy bloków przy ul. Łącznej 24 oraz Łącznej 30 za „konsekwentną zmianę swojego otoczenia, własny wkład w koszty zagospodarowania terenu wokół budynku oraz zgodną zespołową pracę nad upiększeniem tego miejsca, a także dbałość o czystość i porządek”.
Komisja przyznała też wyróżnienia: Małgorzacie i Emilowi Wionckom z ul. Serockiej 1, Grażynie Kurowskiej z ul. Kościuszki 41 B, Barbarze Podgórskiej z ul. Prostej 8 B oraz Markowi Waszelewskiemu z ul. Łącznej 30. Wyróżnienie otrzymali również mieszkańcy bloku przy ul. Prostej 20, którzy „wspólnymi siłami założyli klomby i rabatki przed budynkiem, zmieniając na korzyść swoje najbliższe otoczenie.”
Laureaci otrzymali od burmistrza dyplomy i nagrody pieniężne.

J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl