Korona rozbita

(Zam: 21.09.2010 r., godz. 11.29)

Efektownym zwycięstwem piłkarzy WKS-u Rząśnik zakończyło się spotkanie piątej kolejki A-klasy, podczas której to w Jadowie zawodnicy z Rząśnika wygrali z miejscową Koroną aż 4:0.

Mecz został rozegrany w niedzielę 19 września. Od początku spotkania goście kontrolowali boiskowe wydarzenia i dążyli do zdobycia gola. Już w pierwszych minutach niewiele zabrakło Łukaszowi Gałązce. Swoją okazję mieli także gospodarze, ale po strzale zza pola karnego, piłka o milimetry minęła bramkę rząśniczan. W kolejnych minutach gra toczyła się głównie na połowie Korony, która ograniczała się do sporadycznych prób kontrataków. W 29. minucie piłka w końcu trafiła do bramki miejscowych po strzale Piotra Ciemerycha, który dobił futbolówkę po uderzeniu Grzegorza Abramczyka. Niestety, napastnik WKS-u był na spalonym. Jednak już chwilę potem Ciemerych zdobył prawidłową bramkę, trafiając do siatki z najbliższej odległości. Nie minęło nawet 60 sekund, a było już 2:0 dla przyjezdnych. Akcję rozpoczął Łukasz Abramczyk, który ograł trzech rywali, zagrał do Grzegorza Abramczyka, ten wyłożył piłkę przed bramkę Ciemerychowi, który bez problemu zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu. Do przerwy, mimo kolejnych ataków podopiecznych Łukasza Zalewskiego, wynik już się nie zmienił.

Po zmianie stron pierwsze 10 minut należało do graczy Korony, którzy próbowali zdobyć kontaktowego gola. W 63. minucie rząśniczanie dołożyli kolejną bramkę. Znów z prawej strony dwójkową akcje przeprowadzili Grzegorz i Łukasz Abramczyk, i ten pierwszy mocnym strzałem pokonał goalkeepera Korony. Ostatni cios piłkarze WKS-u zadali w 71. minucie. Po zagraniu piłki ręką przez gracza z Jadowa sędzia podyktował rzut karny. Pewnym wykonawcą jedenastki okazał się bramkarz WKS-u, Robert Gałązka, który spokojnie umieścił piłkę w lewym rogu bramki. Do końca meczu, mimo okazji z obu stron, wynik nie uległ już zmianie. WKS wygrał 4:0.

Korona Jadów – WKS Rząśnik 0:4 (0:2)
Gole: P. Ciemerych 31 i 32, G. Abramczyk 63, R. Gałązka 71 (k).
WKS: R. Gałązka - Ł. Abramczyk, P. Kulesza, Ł. Zalewski, D. Zalewski - G. Abramczyk (77 - M. Kucharczyk), Ł. Gałązka, K. Borowski (80 - T. Osowiecki), D. Wiśniewski (46 - P. Osowiecki) - M. Dziczek (70 - Z. Kałek), P. Ciemerych.

Kolejnym rywalem ligowym zespołu z Rząśnika będzie Rotavia Nieporęt. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 25 września o godzinie 15.00 na stadionie w Rząśniku.