Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 07 czerwca 2023 r., imieniny Roberta, WiesławaŚmierć księdza

Ikona
(Zam: 23.08.2011 r., godz. 11.55)

W środę 17 sierpnia, zmarł nagle wikariusz parafii w Rząśniku, ks. Robert Idźkowski. Wierni żegnali swojego kapłana w piątek, w sobotę odbył się pogrzeb w rodzinnej parafii zmarłego, w Wysokiem Mazowieckiem.

Ksiądz Robert miał 43 lata, przyczyną śmierci były problemy kardiologiczne, na które uskarżał się od dawna. W piątek 19 sierpnia, o godz. 14.00 w kościele parafialnym pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Rząśniku odprawiono mszę żałobną pod przewodnictwem biskupa pomocniczego diecezji łomżyńskiej Tadeusza Bronakowskiego, z udziałem kapłanów dekanatu wyszkowskiego.
– Mimo że odszedł, zostaje więź, oparta na wierze w świętych obcowanie – mówił proboszcz ks. Andrzej Latkowski, który rozpoczął nabożeństwo.
Ksiądz Robert Idźkowski urodził się w 1968 r., święcenia kapłańskie przyjął w 1993 r. W kapłaństwie spędził 18 lat. W Rząśniku pełnił posługę od roku. Zgodnie z niedawną decyzją biskupa miał przejść do parafii Andrzejewo.
– Po ludzku rozumując, można powiedzieć, że odszedł w kwiecie wieku – powiedział w kazaniu ks. Adam Filipowicz. – Jednak w Bożym zamyśle może był właśnie pełnoletni, dojrzały do tego, by przejść do wieczności.
Posługę wikariuszowską pełnił m.in. w Brańszczyku, Małkini, Szelkowie, także w Rosji, w Obwodzie Kaliningradzkim. W Rząśniku uczył religii w gimnazjum. W piątkowej mszy pożegnalnej licznie wzięli udział mieszkańcy gminy, księża, przedstawiciele władz gminnych i instytucji.
– Ksiądz Robert nosił w sobie ogromną tęsknotę i pragnienie wartości ewangelicznych, nieobca mu była troska o drugiego człowieka, szczególnie dotkniętego krzywdą, samotnością i ubóstwem – usłyszeli w homilii. – Dziękuję wszystkim, którzy okazali mu życzliwość w trudnych dla niego chwilach i wyrozumiałość. Powinniśmy być duchowo odpowiedzialni za dar posługi kapłana – wymagania mu stawiane, powinny iść w parze z modlitwą wiernych w jego intencji. Módlmy się za kapłanów.
W sobotę 20 sierpnia odprawiona została msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem biskupa łomżyńskiego Stanisława Stefanka w parafii rodzinnej p.w. św. Jana Chrzciciela w Wysokiem Mazowieckiem.
Pierwsze nabożeństwo w intencji zmarłego ks. Roberta Idźkowskiego odbędzie się 20 września o godz. 17.30 w kościele parafialnym w Rząśniku.
E.E.

Komentarze

!!!
Dodane przez tina, w dniu 31.10.2011 r., godz. 19.29
to nie jest zdjecie z pogrzebu ks Roberta!!
Dodane przez Roxi, w dniu 15.04.2012 r., godz. 21.05
Jest

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta