Menu górne

Dziś jest 11 sierpnia 2022 r., imieniny Włodzimierza, ZuzannyDomżała, Pągowski i Jastrzębski do parlamentu

Ikona
(Zam: 23.08.2011 r., godz. 11.57)

Cecylia Domżała i Bogdan Pągowski do Sejmu, Stanisław Jastrzębski do Senatu – to kandydaci Polskiego Stronnictwa Ludowego z naszego powiatu, którzy walczyć będą o mandat podczas wyborów parlamentarnych 9 października.

W minionym tygodniu liderzy partii z naszego terenu oficjalnie ogłosili kandydatury i rozpoczęli kampanię wyborczą. W okręgu siedlecko-ostrołęckiem obecna dyrektor szpitala Cecylia Domżała na liście PSL będzie miała miejsce piąte, a starosta Bogdan Pągowski – dziesiąte. Jedynka przypadła ministrowi rolnictwa w rządzie Donalda Tuska Markowi Sawickiemu. Z kolei w jednomandatowym okręgu o fotel senatora powalczy wójt gminy Długosiodło Stanisław Jastrzębski. Szefem sztabu wyborczego został Zdzisław Damian Bocian, a w jego skład weszli prezesi miejskiej i gminnych struktur stronnictwa oraz wójtowie, którzy zdobyli mandat z list tej partii. Hasłem kampanii ludowców będzie zdanie „Człowiek jest najważniejszy”.
- Przyszła kadencja będzie związana z kryzysem gospodarczym, ale i rozstrzygnięciami z Unii Europejskiej związanymi z budżetem na lata 2014-2020 – podkreślił podczas konferencji prasowej 19 sierpnia europoseł Jarosław Kalinowski. – Rozstrzygnięcia tak naprawdę będą zapadać w Radzie Unii Europejskiej, czyli trzeba być w rządzie, żeby tych rzeczy pilnować, stąd te wybory są niezwykle ważne.
Jak podkreślił, w poprzednich wyborach PSL zdobył dwa mandaty w naszym okręgu.
- Myślę, że powalczymy o więcej, trzeci jest bardzo realny, a może nawet czwarty – uznał J. Kalinowski. – Nie mamy spadochroniarzy na tym terenie. Wszyscy kandydaci są lokalni.
- Zdajemy sobie sprawę, że wyborcy są nastawieni dosyć roszczeniowo i chcemy sprostać ich oczekiwaniom. Będziemy prowadzić kampanię wyborczą poczynając od większych spotkań, poprzez kampanię informacyjną w mediach, po bezpośrednie docieranie do ludzi – zakomunikował Stanisław Jastrzębski. – Jesteśmy kandydatami stąd i tacy chcemy pozostać. Nikt z nas nie kandyduje po to, by uciekać. Jeśli się powiedzie i zdobędziemy mandat, zrobimy wszystko, by temu regionowi, środowisku, z którego się wywodzimy, jak najwięcej pomóc.
Kandydat ludowców na senatora będzie konkurował w tym samym okręgu z pochodzącym z powiatu wyszkowskiego liderem Platformy Obywatelskiej Adamem Mrozem.
- Wśród liderów były sugestie, że warto by się zastanowić, by nie konkurować ze sobą w okręgach – zdradził Jarosław Kalinowski. – Liczyłem, że nasz senacki okręg zostanie dla kandydata PSL-owskiego, bo tu uzyskiwaliśmy zawsze jeden z najlepszych wyników w kraju. Choć intencje na górze dążyły do porozumienia, to na dole nie było takiej możliwości.
- Mieszkańcy powiatu wyszkowskiego mogą mieć swojego parlamentarzystę, tylko muszą tego chcieć i iść do wyborów – uznał Zdzisław Damian Bocian.
- Demokracja, o którą nasi przodkowie tyle lat walczyli, daje szansę pójścia do wyborów. Jeśli ktoś czuje się wolny, powinien to zrobić – dodał Stanisław Jastrzębski. – Warto głosować, bo nie trzeba rewolucji, by Polskę zmienić, a należy wykorzystywać mechanizmy demokracji.
J.P.

Komentarze

Wstyd za takiego kandydata
Dodane przez czytelnik, w dniu 23.08.2011 r., godz. 14.23
Jeżeli naszym parlamentarzysta ma być Stanisław Jastrzębski to może wcześniej niech ten chłoptasina wyjaśni publicznie kto to jest tajny współpracownik. "Michał". Warto również wyjaśnić społeczeństwu dlaczego tyle świństw i podłości wyrządziło się ludziom będąc starostą powiatu wyszkowskiego. Panie chłoptasiu złotousty ludzie pamiętają. Wstyd i nic więcej, że ktoś o takiej przeszłości jest kandydatem na senatora.
Ku pamięci i przestrodze
Dodane przez E.K., w dniu 24.08.2011 r., godz. 04.22
Panu Jastrzębskiemu dedykuję wiersz Czesława Miłosza. Moim zdaniem jego treść odzwierciedla okres "panowania" pana Jastrzębskiego na starostwie w Wyszkowie. Może coś to da. Który skrzywdziłeś – Czesław Miłosz. Który skrzywdziłeś człowieka prostego Śmiechem nad krzywdą jego wybuchając, Gromadę błaznów koło siebie mając Na pomieszanie dobrego i złego, Choćby przed tobą wszyscy się skłonili Cnotę i mądrość tobie przypisując, Złote medale na twoją cześć kując, Radzi że jeszcze jeden dzień przeżyli, Nie bądź bezpieczny. Poeta pamięta Możesz go zabić - narodzi się nowy. Spisane będą czyny i rozmowy. Lepszy dla ciebie byłby świt zimowy I sznur i gałąź pod ciężarem zgięta. Czesław Miłosz.
Dodane przez oserwator, w dniu 25.08.2011 r., godz. 05.00
Myślę że komentarze piszą ludzie zawistni którzy widzą tylko to co chca widzieć niech jadą do Długosiodła i tam zobaczą jak sie rządzi i jak z grajdołka robi się miejscowość znaną na cały kraj ? który z was takie rzeczy umie? żadem- tylko się umiecie mądrzyć. A co do tych krzywd w starostwie to dobrze zrobił i niektórych zwolnił bo co dla niektórych praca w starostwie to było tylko dodatkiem do prywatnych fuch robionych w pracy i kosztem pracy. I to skończył i dlatego jest nienawiśc co niektórych. I tak widzę ze teraz takie fuchy powróciły w starostwie
PSL oraz pozostałym "elitom" mówię nie
Dodane przez Grzegorz, w dniu 25.08.2011 r., godz. 13.49
Dość już straconego czasu przez posłów PSL-u, PO, PIS-u i SLD, ile można sprzedawać te same pomysły i obietnice; chcecie mniejszych cen, pracy i wyższych zarobków to zagłosujcie na kogoś innego, ja już nie wierzę w ich obietnice oddam głos na KONGRES NOWEJ PRAWICY JANUSZA KORWINNA-MIKKE przynajmniej mówi bez ogródek że chce rozgonić tą biurokratyczną hydrę
Wybory jednomandatowe do SEJMU - raczej nie
Dodane przez Grzegorz, w dniu 25.08.2011 r., godz. 14.38
PSL, PO, PIS, SLD to ludzie którzy od 20 lat "próbują" naprawiać Polskę, wyprowadzać ją z socjalizmu ku gospodarce wolnorynkowej z jakim skutkiem - prawie 0,5 mln urzędników, zadłużenie publiczne rośnie szybciej niż za Gierka, jeszcze trochę i poczujemy się jak Grecy dzisiaj, chyba najwyższy czas wybrać kogoś innego, głosowałem na PO we wcześniejszych wyborach ale już żadna partia z Bandy Czworga nie dostanie mojego głosu, po prostu jako przedsiębiorca mam dość życia w kraju dla którego przedsiębiorczość obywateli jest problemem który należy kontrolować, ja zagłosuję na KONGRES NOWEJ PRAWICY KORWINA-MIKKĘ gdyż jako jedyny bez ogródek mówi o zlikwidowaniu nadbudowy biurokratycznej. A argument iż są to "nasi" wyszkowscy kandydaci nie przekonuje mnie w żaden sposób, jakby rządzący chcieli abyśmy mieli większą władzę przy decydowaniu wprowadziliby okręgi jednomandatowe również do Sejmu: 38 mln ludności podzielone przez 460 posłów daje ok 82600 osób na posła więc powiat wyszkowski za Wikipedią 72 307, więc byśmy w zasadzie sami wybierali posła i mogli go rozliczyć ale działaczom partyjnym to raczej nie na rękę i obawiam się że wybory do Senatu tegoroczne przestraszą ich jeszcze bardziej Pozdrawiam i zachęcam wszystkich szczególnie przedsiębiorców do rozważnego głosowania
Długosiodło kwitnie!
Dodane przez Kazik, w dniu 25.08.2011 r., godz. 16.46
Co mnie obchodzi krzywda urojona jakiegoś próżniaka co do starostwa przychodził się wyspać. Cały urząd na górze, na dole śmierdzi warchołem. Jastrzębski przejdzie do historii jako ten, który z zapyziałej dziury uczynił miasteczko dumne i turyście znane. A w Wyszkowie co? Gdzie burmistrzów szejść tam nie ma co jeść
3 x P
Dodane przez Mad, w dniu 25.08.2011 r., godz. 18.48
"Aktywni Wyszkowianie" zapraszają na serię spotkań z politykami. Ciekawy jest dobór zaproszonych gości i czas, w którym spokania będą się odbywać. w towarzystwie trojga wytrawnych polityków tj. posła PiS Henryka Kowalczyka, posłanki PJN Elżbiety Jakubiak, posła, premiera, europosła Jarosława Kalinowskiego widzimy kogo? Mroza Adama z wyszkowskiej PO. Czy platformy nie stac na przysłanie do Wyszkowa kogoś godnego reszty zaproszonych gości? Mam niedosyt widząc ten swoisty mezalians. Przedwyborcza aktywność "aktywnych" - niedowartościowanych ujawnia mrozowe powiązania. Patrząc po nazwiskach jasno wynika, że cała ta szopka to "zające" PO. Sami niedoszli radni i wieczni kandydaci. Ktoś się łudził, że jest inaczej?
Jastrzębski - obserwator
Dodane przez pamiętający, w dniu 26.08.2011 r., godz. 05.53
"Obserwatorze" Jastrzębski jak Ci nie wstyd samemu siebie tak chwalić. Rzeczywiście nikt kto zna tego złotoustego wie co to za typek. Prędzej czy później ktoś Cię rozliczy. A co do rozwoju Długosiodła - być może przeszedłeś jakąś przemianę - ale ludzie pamiętają Twoje czyny w Wyszkowie a były one podłe i wcale nie wynikające ze sprawowanej władzy a z 'charakterku".
Co to za wielka krzywda?
Dodane przez Ala, w dniu 26.08.2011 r., godz. 07.39
Czy to nie temat o jakimś biednym i urażonym weterynarzu czy kimś takim, związanym z sanepidem? Nikt nikomu nie dał stołka pod tyłek na całe życie. Wręcz przeciwnie nieefektywni urzędnicy jako pierwsi powinni być na to przygotowani.
Info
Dodane przez Grześ, w dniu 26.08.2011 r., godz. 08.07
Tak samo wydaje się Mrozem - zionie stona Infowyszków. Kultura wymaga przedstawienia się, szczególnie na samym początku. Co to za tajemnice?
Czas na zmiany!
Dodane przez Łukasz, w dniu 26.08.2011 r., godz. 08.58
Partie, które zdominowały polską politykę (PO, PIS, SLD i PSL) nie mają do zaoferowania niczego nowego. Zagłosuję na KONGRES NOWEJ PRAWICY, który proponuje m. in. likwidację podatku dochodowego PIT. Bo jak uzasadnić istnienie tego podatku, jeśli wpływy z niego wystarczają tylko na pensje urzędników Urzędów Skarbowych rozliczających ten podatek...
Dodane przez wyborca, w dniu 29.08.2011 r., godz. 04.56
Mimo podziałów naszym zadaniem jest głosować na swojaka według sumienia. Tylko musimy zrozumiec, że to nie przyniesie ani podowyżki pensji ani obniżki cen a będzie jakk zwykle tzn rządzacy będą nas mieć głęboko w d.....e.Zamaist głosować na kandydata nieznanego to głosujmy na swojego znaneggo i sprawdzonego.
Stanisław Jastrzębski
Dodane przez Krzysztof, w dniu 06.10.2011 r., godz. 08.10
To mój kandydat nr 1 do Senatu. Stanisław Jastrzębski (Wójt Gminy Długosiodło) jest człowiekiem czynu, skuteczny i przebojowy! Dzięki niemu nasza gmina odżyła i stała się atrakcyjnym miejscem również dla młodych ludzi, którzy pragną mieszkać poza miastem, na wsi ale na poziomie! Nie wierzycie - przyjedźcie, zapytajcie, zobaczcie! I prawie 90% w wyborach również o czymś świadczą! (Ludzie, którzy coś znaczą, narażeni są na krytykę. ...o innych nie mówi się w ogóle.)

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl