Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 czerwca 2022 r., imieniny Pawła, PiotraPlaga włamań

Ikona
(Zam: 23.08.2011 r., godz. 11.58)

W ciągu tygodnia w powiecie wyszkowskim doszło do sześciu włamań. Łącznie powstałe straty wynoszą ponad 20 tys. złotych. Z wnętrz domów zniknęły m.in.: narzędzia, karnisze, żelazko, zmywarka, czujniki ruchu, a nawet siekiera.

13 sierpnia w Świniotopi nieznani sprawcy wyłamali zamek w drzwiach wejściowych domku letniskowego, i z wnętrza ukradli baterię prysznicową, dwie baterie zlewozmywaka, przewód elektryczny od kosiarki oraz drobne narzędzia ogrodnicze. Właścicielka, mieszkanka Warszawy oszacowała straty na kwotę 1 000 zł.
Następnego dnia doszło do kolejnego włamania w tej miejscowości. Sprawcy zdemontowali okiennice i wybili szyby, również w domku letniskowym. Wynieśli elementy armatury łazienkowej, radioodtwarzacz, dziesięć mosiężnych karniszy, dwie lampy elektryczne, żelazko i siekierę. Mieszkaniec Warszawy poniósł straty w wysokości 3 000 zł.
W Olszance, podczas nieobecności domowników, po otwarciu uchylonego okna, włamywacze dostali się do wnętrza budynku, skąd ukradli 2 500 zł w gotówce oraz złotą biżuterię na kwotę 1 700 zł. Do zdarzenia doszło 14 sierpnia.
Niespełna tydzień później, 19 sierpnia, mieszkanka Warszawy powiadomiła, że z jej domku letniskowego w Kamieńczyku zginęły przedmioty o wartości 600 zł. Złodzieje wyważyli zamki w drzwiach wejściowych oraz okienka w piwnicy i wynieśli elementy armatury sanitarnej i hydraulicznej .
W sobotę, po uprzednim wyważeniu drzwi balkonowych, włamywacze dostali się do wnętrza niezamieszkałego budynku mieszkalnego na terenie gminy Wyszków, skąd ukradli elektryczną tablicę rozdzielczą. Właściciel oszacował straty na kwotę 2 200 zł.
20 sierpnia doszło do dwóch kolejnych włamań. Po wyważeniu drzwi tarasowych złodzieje dostali się do wnętrza niezamieszkałego budynku mieszkalnego i ukradli stamtąd zmywarkę, płytę kuchenną, pompę cyrkulacyjną do wody, dwa czujniki ruchu oraz osiem lamp ledowych z transformatorem. Mieszkaniec gminy Rząśnik oszacował straty na kwotę 6 500 zł.
Mieszkaniec gminy Wyszków w wyniku włamania do jego domu stracił telewizor LCD, aparat fotograficzny i telefon komórkowy o łącznej 2 800 zł.
Oprac. E.M.
Na podstawie informacji KPP Wyszków

Komentarze

Nagrodzeni
Dodane przez Kasia, w dniu 25.08.2011 r., godz. 16.35
ostatnio policjanci na to: To niemożliwe! Też mi statystyki policyjnej efektywności. Bo kogoś w krzakach wywęszą z piwem. A gdzie to piwo można spokojnie wypić. Na klatce nie, bo wiadomo, w ogródku zabaw - są dla dzieci a w krzakach? Wytropią ich jak psy i lecą mandaty, statystyki a potem nagrody. Każde włamanie to jak plucie w twarz nierobom z Kościuszki. Za uczciwą robotę panowie władza się weźcie!
Tylko koni żal
Dodane przez Zofia, w dniu 26.08.2011 r., godz. 08.00
Będąc w marcu pierwszy raz w tym roku na swojej letniskowej działce w okolicy miejscowości Podgać napotkałam w lesie dwóch mężczyzn. Zrozpaczeni szukali konia. To o czym opowiedzieli zjeżyło mi włosy na głowie. Zostali napadnięci w nocy przez bandytów, którzy bez ceregieli podeszli pod dom i zatarasowali dzwi z rodziną w środku. Domowników ostrzegli, że jak będą próbowali przeszkadzać to ich załatwią, że im się odechce. Wyprowadzili ze stajni, bez przeszkód dorodną kobyłę i odjechali. Zawiadomiona policja, mniemam, że wyszkowska kiedy już przyjechała oznajmiła im, że nie będzie po lasach a tym bardziej po nocy szukać im konia. Kazali tym biednym ludziom samemu to zrobić, a gdy już go znajdą to niech dadzą im znać to oni się zjawią. Podobnych przypadków jest więcej, ludzie nie zgłaszają ich na policję uważając, że to i tak bez sensu, bo ta do niczego się nie nadaje. Incydent z koniem miał miejsce w II poł. marca, niestety nie spotkałam więcej tych biednych gospodarzy i nie wiem jaki był finał całego wydarzenia.
Dodane przez Marian, w dniu 13.10.2011 r., godz. 06.52
Policja kompletnie nic nie robi, nie próbuje, bo po co. Wszystkie sprawy włamań będą umorzone. Niedawno mojemu znajomemu ukradziono samochód; policjant był zdziwiony, że "takie stare auto i ukradli". Skandal!! Wolą młodych spisać, złapać kogoś po piwie na rowerze, liczą się statystyki!!

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl