Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 11 grudnia 2023 r., imieniny Daniela, WaldemaraMuszyński triumfuje w Poznaniu

(Zam: 16.08.2011 r., godz. 11.10)

W dniach 4-7 sierpnia na torze w Poznaniu odbyły się dwie rundy cyklu Suzuki Cup oraz wyścig Endurance, w których wziął udział wyszkowski motocyklista, Andrzej Muszyński. Jedyny reprezentant naszego miasta w profesjonalnych wyścigach motocyklowych odniósł pierwsze w swojej karierze zwycięstwo, wygrywając wyścig Endurance.

Rywalizację w Poznaniu otworzyła rywalizacja w IV Rundzie Suzuki GSX-R Cup. W głównym wyścigu w klasie Suzuki 600, Andrzej Muszyński z najlepszym czasem okrążenia 1:47.705 zajął siódme miejsce. Wygrał Marcin Sikora (czas 1:43.493) przed Marcinem Knawą (1:44.190) i Maciejem Michałkiem (1:45.653). W V Rundzie Suzuki Cup Muszyński po świetnej jeździe pobił swój życiowy czas na poznańskim torze o ponad dwie sekundy i miał nawet szansę na trzecie miejsce w całym wyścigu, jednak nieoczekiwanie został zdyskwalifikowany przez sędziów. Arbitrzy dopatrzyli się ,,drgnięcia” motocyklu przy starcie, co zostało uznane za falstart. Muszyński nie zgadza się z decyzją sędziów, jest ona jednak nieodwołalna. Pierwsze miejsce w sobotę zajął Knawa, który wyprzedził nieznacznie Sikorę i Michałka. Za sobotni wyścig wyszkowianin nie otrzymał żadnych punktów do klasyfikacji generalnej Suzuki GSX-R Cup, i niestety, spadł w niej na czwartą pozycję.

Klasyfikacja generalna Suzuki GSX-R Cup w klasie Suzuki 600:
1. Marcin Sikora 124
2. Marcin Knawa 98
3. Adam Osiński 59
4. Andrzej Muszyński 51
5. Maciej Michałek 49
6. Dariusz Szala 47
7. Miłosz Steleżuk 42
8. Michał Peliszko 38
9. Dariusz Urbanowicz 31
10. Wojciech Odzimek 20
11. Grzegorz Piotrkowski 8

Muszyński powetował sobie nieudaną sobotę niedzielnym zwycięstwem. Wyszkowianin wziął udział w wyścigu o nazwie Endurance. Godzinną, bardzo wyczerpującą rywalizację utrudnił jeszcze bardziej ulewny deszcz. Przy bardzo niekorzystnych dla wszystkich zawodników pogodzie, motocyklista jak zwykle bardzo odważną jazdą wywalczył swoje wymarzone, a jak dotychczas niezdobyte, pierwsze miejsce.
Ostatnie dwie rundy Suzuki GSX-R Cup, które zadecydują o kształcie ostatecznej klasyfikacji, zostaną rozegrane w dniach 2-4 września, również na torze Poznań. Wyszkowskiemu motocykliście gratulujemy sukcesów oraz życzymy powodzenia w kolejnych startach. O wynikach Andrzeja Muszyńskiego będziemy na bieżąco informować.

Turu

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta