Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 01 grudnia 2023 r., imieniny Blanki, EligiuszaZaciekawić wsią

Ikona
(Zam: 16.08.2011 r., godz. 11.28)

„Wakacyjna Pracownia Twórczości na Wsi” to hasło, pod którym w Długosiodle od 25 lipca do 5 sierpnia odbywały się półkolonie. Wzięło w nich udział pięćdziesięcioro dwoje dzieci z terenu gminy.

Ideą, która przyświecała organizatorom, było pokazanie uczestnikom walorów wsi. Wszystkie zajęcia odbywały się na terenie gminy. Było to wyzwanie dla organizatorów, bo w mieście, w którym dzieci na co dzień przebywają, o wiele łatwiej o rozrywki i atrakcje. „Pobudzić twórczość dzieci w oparciu o ich energię, wyobraźnię i lokalne zasoby na wsi na co dzień nie dostrzegane, a częściej niedoceniane” – taka wizja przyświecała półkoloniom.
Każdego dnia dzieci miały do dyspozycji inne pracownie, a w ich ramach zabawy, możliwość nabycia wiedzy, umiejętności.
Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, o czym świadczy prawie stuprocentowa frekwencja. W Skansen Parku 5 sierpnia odbył się happening Wakacyjnej Pracowni Twórczości na Wsi, na który zaproszeni byli rodzice dzieci oraz osoby współpracujące przy realizacji półkolonii. W uroczystości uczestniczyli też wójt Stanisław Jastrzębski oraz jego zastępca Ewa Karczewska. Goście mogli obejrzeć m.in. bajkę autorstwa Darii Galant „Pani z Rzeki” z akompaniamentem bębnów afrykańskich, tańce integracyjne oraz wystawę prac dzieci. Na zakończenie uczestnicy otrzymali Talar Półkolisty tj. wyprawkę szkolną (plecak odblaskowy, kredki, farby, długopisy, piórnik, flamastry, ołówki), koszulkę i dyplom uczestnictwa.
Półkolonie odbyły się dzięki Związkowi Młodzieży Wiejskiej, który pozyskał dofinansowanie ze środków KRUS-u, a wykonanie powierzył Stowarzyszeniu Tradycyjnie Nowoczesnych dla Wsi w Długosiodle.

Oprac. J.P.

Komentarze

Dodane przez anonimowo, w dniu 24.12.2011 r., godz. 06.03
może by ktoś napisał kto w to włożył najwięcej pracy by to zorganizować a nie kto był zaproszony przecież to nie najważniejsze

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta