Menu górne

Dziś jest 10 sierpnia 2022 r., imieniny Borysa, WawrzyńcaKłopotliwa pani

(Zam: 16.08.2011 r., godz. 11.35)

Gmina podpisała umowę z osobą zainteresowaną prowadzeniem w Rząśniku przedszkola. Jednak, jak twierdzą władze, przedsiębiorcza pani zwodzi gminę. – Musimy się zabawić w detektywów – przyznaje wójt.

- Ta pani obiecuje, że rozpocznie działalność, ale najbliższy termin otwarcia przedszkola to styczeń 2012 – poinformował na sesji 4 sierpnia zastępca wójta odpowiedzialny m.in. za sprawy oświaty Janusz Wultański. – We wrześniu nie ma na to szans – dodał.
Jak twierdzi wójt, placówka ma być dostosowana do przyjęcia pięćdziesięciorga dzieci. Osoba, która wydzierżawiła pomieszczenia wyremontowała już ich część. Jednak kontakt z kobietą się urwał.
- Pani ta nie zgłosiła się do nas, nie odbiera telefonów, pisma ignoruje, musimy zabawić się w detektywów – pojechać, poszukać jej, porozmawiać, bo sprawa się przeciąga – przyznał wójt Paweł Kołodziejski. – Umowa z nią nie jest precyzyjna, więc będą musieli nam pomóc prawnicy. Rozstrzygnięcia mogą być sporne.
- Czy nie lepiej zrezygnować, skoro inni zainteresowani są prowadzeniem podobnej działalności? – zasugerował przewodniczący Rady Gminy Krzysztof Soliwoda.
- Pani jest niesłowna, terminów miała kilka, żeby nie powiedzieć kilkanaście – przyznał sekretarz gminy Karol Kołakowski.
Wójt nie wyklucza, że sprawa może się skończyć w sądzie, choć przyznaje, że najlepszym rozwiązaniem byłoby jak najszybsze utworzenie przedszkola.

J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl