Menu górne

Dziś jest 11 sierpnia 2022 r., imieniny Włodzimierza, ZuzannyOd września drożej za autobus do Warszawy

Ikona
(Zam: 16.08.2011 r., godz. 12.00)

Prywatni przewoźnicy kursujący między Wyszkowem a Warszawą zamierzają od września podnieść ceny biletów. Jak tłumaczą, wzrost podyktowany jest coraz większymi k/bosztami ich działalności.

Obecnie bilet do Warszawy u prywatnych przewoźników kosztuje najczęściej 8 zł, we wrześniu cena na dłuższych trasach (do Warszawy) podniesie się do 9 zł, na krótszych będzie wyższa o 50 gr. Jak zapowiadają właściciele autobusów, zmiany wejdą w życie najpóźniej 15 września, kiedy kasy przestawione zostaną na nowe cenniki i rozkłady. Podwyżki dla pasażerów są skutkiem podwyżek dla przewoźników.
– Po opłaceniu wszystkiego naprawdę wiele nie zostaje – przekonuje jeden z nich. – Pasażer nie widzi wszystkich kosztów.
Kieszeń drenuje np. viatoll, czyli system elektronicznego poboru opłat za przejazd autostradami i drogami krajowymi. Za jeden kilometr płaci się średnio 40 gr, czyli koszt za trzy wozy wyniesie nawet 500 zł tygodniowo. Przewoźnicy zgodnie wskazują też na wzrost cen paliwa. Poza tym, obowiązuje ich tzw. opłata środowiskowa, od emisji spalin – 50 zł za tonę spalonego paliwa.

Płacą za każdy przystanek
Mało kto z podróżnych wie również, że Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie w oparciu o uchwałę, podjętą w połowie lipca, wprowadził opłatę za korzystanie z przystanków miejskich. Za każdorazowe zatrzymanie się na przystanku na dworcu trzeba zapłacić 1 zł, na przystanku autobusowym w obrębie miasta – 1,5 zł. Jak wyjaśnia nam jeden z przewoźników, zobowiązani są oni przedstawić sprawozdanie, w którym wyliczą „swoje” przystanki. Jeżeli np. autobus zatrzymuje się na trzech przystankach, w obie strony zalicza ich już sześć (około 7 zł), jeśli dziennie wykona pięć kursów, opłata ta wzrośnie do 35 zł dziennie, tygodniowo (pięć dni roboczych) – ponad 170 zł.
– Ograniczamy wydatki, bo inaczej się nie utrzymamy – zdradza jeden z przedsiębiorców. – Niektórzy zastanawiają się nad redukcją kursów, może nawet sprzedażą wozów. Chyba nikt nie kupuje już nowych autobusów.
Jednym ze sposobów na oszczędzanie jest np. łączenie kursów, zwłaszcza w niedziele. Wtedy, gdy jest mniej pasażerów, autobusy nie jeżdżą np. co 15 minut, ale co pół godziny. Inaczej zysk z takiego kursu z „martwymi duszami” nie pokryłby kosztów paliwa. Aby zyskać klientów i poradzić sobie w trudnym czasie, niektórzy planują sprzedaż dwóch-trzech autobusów i kupno jednego, nowszego, lepiej wyposażonego, np. w klimatyzację.

Najlepsze lata minęły
Początki prywatnego przewoźnictwa na trasie Wyszków-Warszawa sięgają początku lat 90. XX w. – przedsiębiorcy nie narzekali na brak klientów. W tym czasie mieli swoje prosperity – w odróżnieniu od dużych, wyszkowskich zakładów, które zaczęły upadać. Pracujący w nich mieszkańcy Wyszkowa i okolic zaczęli szukać pracy dalej – często w Warszawie.
Czasy się jednak zmieniły, obecnie prywatni przewoźnicy wskazują na zmniejszanie się liczby korzystających z ich usług.
– Ludzie jeżdżą do pracy busami, prywatnymi autami – przyznają przewoźnicy. – To zawsze większy komfort, mimo tego, że w naszych wozach też jest klimatyzacja i ogrzewanie.
Pasażerowie mogą podróżować lepszymi autobusami, niż jeszcze np. 6-7 lat temu. Ich oczekiwania wpływają na stan taboru. Nie muszą też obawiać się, że droga do Warszawy zajmie im ponad godzinę. Są kursy ekspresowe, omijające Radzymin, dla tych, którym zależy na szybszym dotarciu do celu.
Czy wrześniowa podwyżka cen biletów skłoni niektórych do przesiadki z autobusu do swojego auta? Zobaczymy, z pewnością nie będzie to podwyżka drastycznie obciążająca kieszenie podróżnych. Jeżeli przyjąć, że ktoś jeździ do pracy pięć dni w tygodniu i kupuje dziennie dwa bilety po 8 zł, miesięcznie wyda na dojazd około 320 zł, po podwyżce – 360 zł, czyli o 40 zł więcej.

Podwyżka także w Warszawie
Podróżujący do Warszawy muszą, niestety, płacić więcej także za bilety komunikacji miejskiej. Od połowy sierpnia stołeczny Zarząd Transportu Miejskiego zmienił taryfy – za bilet jednorazowy trzeba zapłacić 3,60 zł, wcześniej było to 2,80 zł. Dla przykładu, dla pierwszej strefy dobowy kosztuje teraz 12 zł, miesięczny – 90 zł. Nowa taryfa ma obowiązywać do końca przyszłego roku.
E.E.

Komentarze

pociag
Dodane przez kamil, w dniu 16.08.2011 r., godz. 10.21
mnie to nie interesuje.tak swoja droga to kierowcy biora juz wiecej! Na szczescie istnieje jeszcze pociag z miesiecznym za 250zl!!
na pewno
Dodane przez ania, w dniu 16.08.2011 r., godz. 10.31
tak,po prostu wykorzystano fakt ze bilety drozeja i w Warszawie... Szkoda tylko ze w wyszkowie nie ma zadnej innej konkurencyjnej dzialalnosci.rozwiazaniem bylby pociag bo bilet na caly miesiac to koszt chyba 260zl ale niestety pociag pod domem mi sie nie zatrzymuje :(
co?
Dodane przez iwona, w dniu 16.08.2011 r., godz. 10.33
Ludzie!od jakiego wrzesnia? Autobusiarze juz teraz chca wiecej za bilet!
hmmm
Dodane przez david, w dniu 16.08.2011 r., godz. 10.53
jak ja bym chcial pracowac w wyszkowie a nie tam gdzie bilet kosztuje 9zl...
podwyżka
Dodane przez John, w dniu 16.08.2011 r., godz. 12.36
tłumaczą się viatoll, a większość tych pseudo przewoźników - cwaniaczków gdy zbliżają sie do bramek odpinają viatoll z szyby i chowają, aby nie była pobrana opłata... należało by to zgłosić do ITD...
Drodzy przewoźnicy.
Dodane przez Anonim, w dniu 16.08.2011 r., godz. 12.37
Przede wszystkim brakuje jednego konkretnego rozkładu jazdy!!!
do podwyżka
Dodane przez Tomek, w dniu 16.08.2011 r., godz. 15.33
Hmm a to dziwne kolego bo wiesz że takie urządzenie jak odbiornik viatoll już swego czasu działa np u naszych sąsiadów np. w czechach i kierowcy tam pisali że nawet jeśli by włożyli urządzenie do plastikowego worka to i tak by sczytało przejazd :). a zapewne ingerencja w odbiornik tak samo jak i w tacho ma swoja cene w ITD :)
wyższa cena - wyższa jakość podróży
Dodane przez aga51, w dniu 16.08.2011 r., godz. 16.33
Panowie przzwoźnicy publiczni powinni nie zapominać o tablicy informującej na tyle autobusu, że wożą do Wyszkowa. Zaoszczędziłoby to podróżnym nerwów ...., biegania, pytania i odpowiadania.... No i wydawanie biletów bez ociągania się..... Będę tu czasem pisać , kto nie daje
niedoinformowany
Dodane przez Przewożnik, w dniu 16.08.2011 r., godz. 18.25
Nie mam pojęcia na jakiej podstawie gazeta opisuje podwyżki od września ceny wzrosły już od 1-ego sierpnia tylko niektórzy nieuczciwi przewoźnicy nie podnieśli cen podejrzewam ze ci którzy własnie chowają te viatolle. Ogólnie ten artykuł zawiera więcej pomyłek niż rzeczywistości. Za przystanki w wa-wie rzeczywiście jest oplata 0,05 zł za dworce 1 zł tj. koszt miesięczny jednego kursu dziennie około 30 zł. Viatoll 650zł miesięcznie od jednego kursu, do tego dochodzi oplata środowiskowa, podatek drogowy, paliwo, no i kierowcy też chcą zarabiać itd. itp. Koszta są naprawdę duże . w tej chwili koszt utrzymania jednego autobusu jednej linii tj średnio miesięcznie około 13.500zł.Niestety w bardzo dużej mierze to Państwo (PL) obciąża nas takimi kosztami (jakieś nowe przepisy, opłaty, itp. ) Jeżeli chodzi o konkurencję to jest i to bardzo duża. Parę lat temu byliśmy jednością teraz jeden drugiego sprzedał by za przysłowiową złotówkę I reasumując ostatnia podwyżka była 15 lipca 2008 roku a niestety transport opiera się na paliwie, ceny paliwa rosną, rosną koszta, rośnie bilet.
auto....
Dodane przez Maki, w dniu 16.08.2011 r., godz. 18.39
a w tych autobusach smród, syf... potrafią tylko pieniążki pobierać, ale już ze szmatą trochę posprzątać to nie ma komu.
Dodane przez przewoznik, w dniu 16.08.2011 r., godz. 19.08
Ktos bardzo nie doinformowany udzielał tego wywiadu tyle tu nie prawidłowości az głowa boli
Opłaty
Dodane przez Grzegorz, w dniu 16.08.2011 r., godz. 19.15
Mnie wkurza to, że burmistrz Nowosielski podnosi opłaty za to, że autobus może mnie zabrać spod Galeo. Przystanki są nasze , autobusy też. Takie działanie Nowosielskiego buje po mojej kieszeni. Wszystko w tym interesie naszejest tylko burmistrz staje się mi obcy.
pfff
Dodane przez TaTa, w dniu 16.08.2011 r., godz. 21.51
gadanie z viatollem i tymi 40 gr za km...kto ma nowszy autobus np w klasie Euro V to placi mniej.. do tego bramke bardzo latwo oszukac delikatnie przepinajac urzadzenie na szybie..sam widzialem jak kierowca to robi.. i tylko w Niegowie na bramce z kamerami ustawil nowrmalnie tak ze zapytkalo..na pozostalych zero w 9 z 10 autobusow syf i malaria..a za 9 zł to ja wole z kumplami samochodem pojechac w 4ke daje to 36zl na rope czyli ok 12 zl za podroz w obie strony..a jedyna niedogodnosc ze nie pale a oni tak
Wysokie podatki to wysokie ceny, bo podatki się w nie wlicza.
Dodane przez Arek, w dniu 17.08.2011 r., godz. 07.18
Podatki Opłaty - pierwsze litery tych dwóch rzeczy, które wpływają na ceny mówią wszystko. A miało się żyć lepiej. Ech ... Przewoźnik ma całkowitą rację. Gdyby obniżyć lub znieść niepotrzebne podatki i opłaty to koszt utrzymania autobusów spadłby a wraz z nim ceny biletów. To samo się tyczy zresztą innych towarów i usług. Dlatego myślę, że 9 października (wybory) warto pokazać rządzącym czerwoną kartkę i wybrać do Sejmu nowych ludzi. A startują takie partie (np. NOWA PRAWICA Janusza Korwin-Mikke), których członkowie od lat opowiadają się za niskimi podatkami, prostym prawem, likwidacją wielu opłat, itd. Po co wybierać tych samych i potem znowu narzekać na wysokie ceny.
Dodane przez blablabla, w dniu 17.08.2011 r., godz. 11.33
Macie swój socjalizm polski, coraz więcej podatków. Niedługo nikogo nie będzie stać żeby utrzymywać tych darmozjadów w rządzie i poza nim. Zobaczymy co wtedy zrobi Tusek
...
Dodane przez pasażerka, w dniu 17.08.2011 r., godz. 11.43
coś macie słabego informatora bo bilety już są po 9 zł, a września jeszcze nie ma
Już są po 9 zł
Dodane przez Niedoinformowanie, w dniu 17.08.2011 r., godz. 12.19
Ja nie wiem skąd te info o tym że od września jak juz sa po 9 to o ile jeszcze te brudne autobusy wzrosną??
Pociąg do Wawy
Dodane przez Paweł, w dniu 17.08.2011 r., godz. 12.26
I właśnie czekam z utęsknieniem na działania PKP w sprawie regularnych przeowóz wyszkowian do Warszawy. Rynek jest przecież chłonny. Praktycznie całą dobę z Wyszkowa odjeżdżają autobusy do Warszawy co 15 min. Czy pociągi nie są w stanie na tym zarobić? Nie opłaca im się? Przecież wszystko jest. Tabor, trakcja. Tylko grafik zmienić i jedziemy szybko i wygodnie.
Dodane przez Gienek, w dniu 17.08.2011 r., godz. 12.29
Sranie w banie mocium panie. Jak się nie opłaca jeździć to sprzedaj wszystko i idź na etat zamiast być przedsiębiorcą.
kolej
Dodane przez Paweł, w dniu 17.08.2011 r., godz. 12.29
Powinniśmy jeździć koleją do Wielńskiego, a dalej już niedługo będzie metro. Jedyne słuszne rozwiązanie.
do @Arek
Dodane przez david, w dniu 17.08.2011 r., godz. 14.27
Słuchaj to nie kampania wyborcza... ja wiem na kogo mam głosować i na pewno nie będzie to PiS!! Mam swoje poglądy a Ty nie musisz się tu nimi dzielić bo mnie to nie interesuje. do @Paweł - ja juz bilet sobie kupiłem i od jutra bede jeździł, no sorryyyy ale nie bede przepłacał 200 PLN...
Punkt widzenia
Dodane przez Ania, w dniu 17.08.2011 r., godz. 19.59
Burmistrz już dawno nie jechał tym autobusem więc co go obchodzi szary obywatel. Podnosi opłaty za przystanki! Na końcu to my za wszystko płacimy. Proponuję podatek za przechodzenie przez ulicę po "miejskich pasach"
do david
Dodane przez Arek, w dniu 17.08.2011 r., godz. 21.42
Nie chcesz nie czytaj moich postów, ale nie będziesz mi tu zabraniał pisać. A co do głosowania to trafiłeś kulą w płot, bo ja akurat popieram NOWĄ PRAWICĘ Janusza Korwin-Mikke, gdybyś uważniej czytał to byś się zorientował. I pamiętaj jak sobie pościelisz tak się wyśpisz, a kogo do władzy wybierzesz takie rządy będziesz miał. Pozdrawiam.
...
Dodane przez dodo, w dniu 18.08.2011 r., godz. 06.18
Arek!!!! Ale Ty irytujący jesteś!!! Wchrzaniarz się z tym korwinem w każdą rozmowę, jak będziemy wozmawiać o d...pie Maryni to ty też z d...pą korwina wyjedziesz???
do dodo
Dodane przez Arek, w dniu 18.08.2011 r., godz. 07.46
Zacznij o tym rozmawiać to zobaczysz. Nie irytuje Cię to co się dookoła wyprawia z nami? Nie irytują Cię wysokie podatki? Nie irytuje Cię ogromna biurokracja? Nie irytuje Cię skomplikowane i pogmatwane prawo? Nie irytuje Cię dług Polski, który trzeba będzie spłacić? Nie irytują Cię ceny w sklepach wysokie z powodu podatków? Nie irytuje Cię niska płaca z powodu podatków? Nie irytują Cię afery, w których rozkrada się nasze pieniądze? Nie irytują Cię opłaty, które są na nas nakładane? Nie irytuje Cię korupcja władzy? Nie irytują Cię niespełnione obietnice? Ale irytuję Cię ja ze swoją NOWĄ PRAWICĄ Janusza Korwin-Mikke, dlaczego?
do @arek
Dodane przez david, w dniu 18.08.2011 r., godz. 14.47
wydaje mi sie ze to nie temat na dyskusje o partiach politycznych...
Dodane przez d, w dniu 18.08.2011 r., godz. 17.41
Dlaczego??? Dlatego, że: -Ładna pogoda. -Ale jakby wybrac ... to będzie lepsza! albo -Bociany zbierają się do odlotu! - No i słusznie, to wina Tuska, bo jakby ... był królem to bociany byłyby cały rok a tak to uciekają! albo -Ukradli metr sznurka!!! - Oczywiście, bo to wina Tuska, bo jakby głównym szefem został... to sznurka byłoby po uszy, a tak to macie! Ale jesteś zwykłym trolem forumowym i powiem tylko jedno: PANOWIE IGNOROWAĆ TROLA!!!
Dodane przez k, w dniu 18.08.2011 r., godz. 17.45
ile kierowcow zwlaszcza rano bierze pieniadze i nie daja biletu tylko sobie wydrukuja np do lucynowa a kasa za do warszawy , a mniej osob jezdzi bo kazdy woli grosze zarobic na miejscu niz to co zarobia to polowe na dojazdy jeszcze czs stracony to sie nie oplaca ostatnio 1,4 godziny jechalem wycieczka krajoznawcza po wszystkich miejscowosciach :-)
podsumowanie
Dodane przez karola, w dniu 18.08.2011 r., godz. 19.48
Pasażer jest po to aby płacąc za bilet żądał tego biletu a kierowca ma obowiązek go dać ,ale oczywiście nie czekacie aż kasa wydrukuję tylko odchodzicie więc do kogo pretensja?a co do brudnych autobusów to chyba lekko przesadzacie nie jeden ma brudniej we własnym samochodzie \autobusy raczej są czyste.O polityków się nie kłóćcie bo jak do tej pory to żaden rząd nic dobrego nie zrobił jak nie zabrał to na pewno nie dał
do karola
Dodane przez david, w dniu 19.08.2011 r., godz. 03.12
swieta racja co do politykow... Ale co do czystosci to nie wiem czy wiesz ktore to sa autobusy komfortu? :)
o
Dodane przez ja, w dniu 19.08.2011 r., godz. 04.39
niech zaczną dbać o pasażerów ja miałam sytuacje ze nie moglam wrocic do wyszkowa bo autobus byl zapelniony i kierowca nie chcial wziąć a za to wziął połno pasażerów z marek i radzymina
do david
Dodane przez Paweł, w dniu 19.08.2011 r., godz. 07.46
Bardzo mnie to cieszy. Jedyną bolączką w kwesti pociągów jest rozkład ich jazdy. Niestety jak mam czekać na pociąg czasami ponad godzinę to wolę pojechać autobusem. Może jak więcej osób zacznie korzystać z pociągu to koleje mazowieckie zauważą potencjał tego połączenia.
stan autobusów
Dodane przez Paweł, w dniu 19.08.2011 r., godz. 07.50
Słuchajcie autobusy nie są, aż takie tragiczne. Zazwyczaj jest w nich całkiem schludnie. Moim zdaniem nie możemy narzekać. Dla mnie największą bolączką jest to, że zatrzymują się na każdym rogu i zbierając pasażerów, a nie jadą bezpośrednio do celu (oczywiście nie wszystkie).
FORUM PUBLICZNE
Dodane przez Paweł, w dniu 19.08.2011 r., godz. 07.52
A tak w ogóle to czy jest jakieś forum publiczne na którym można by poruszać powyższe kwestie w sposób bardziej uporzadkowany?
Dodane przez szajba, w dniu 19.08.2011 r., godz. 09.15
tak pamietam ja tłukli się na trasie- o linie, mafie na siebie nasyłali aby tylko wyeliminować nowych niektórzy nieżle się na tym dochrapali kupił ktoś autobus chciał się wepchać to koledzy przewożnicy otłukli albo spalili pojazd ,nie ma co żałować tych pseudo biznesmenów niemal że gangsterów z lat 90tych
do pawel
Dodane przez david, w dniu 20.08.2011 r., godz. 05.11
Pawel przeciez pociagow do wawy jest duzo rano chocby z przesiadka w Tluszczu ale to kwestia kilku minut.natomiast z wawy jest sporo po poludniu.Ale szczerze mowiac z tego co zauwazylem i tak juz wiecej miejsc jest zajetych w pociagu.Wielu ludzi po prostu nie oszczedza na biletach z czystego lenistwa.Ja tam wole kawalek przejsc sie do pociagu jechac 10min dluzej ale miec 150zl w kieszeni i nie martwic sie o to ze pod koniec miesiaca zabraknie mi kasy na bilet :)
........
Dodane przez Ona, w dniu 20.08.2011 r., godz. 11.57
Niketórzy kierowcy biorą po 9 zł za bilet już od początku sierpnia. Dlaczego przez tyle lat nikt nie wprowadził biletów miesięcznych na te przejazdy?????
BILETY MIESIĘCZNE
Dodane przez SŁAWEK, w dniu 21.08.2011 r., godz. 17.19
DLACZEGO DOTEJ PORY NIEMA BILETÓW MIESIĘCZNYCH TAKI ŁOCHÓW MA A WYSZKÓW TO 19 WIEK NIECH JAKIŚ MĄDRY SIĘ ZNAJDZIE I JAK NAJSZYBCIEJ TO WPROWADZI
bilety miesięczne
Dodane przez Ona, w dniu 22.08.2011 r., godz. 07.28
A może ktoś wie, w jaki sposób możnaby postarać sie o to, by zaistniały bilety miesięczne? Do kogo trzeba się z tym zwrócić?
miesięczene
Dodane przez on, w dniu 22.08.2011 r., godz. 10.03
Biletu miesięcznego nigdy na tej trasie nie będzie.
Dodane przez i, w dniu 22.08.2011 r., godz. 14.14
kierowcy omijaja bramki więc nie powinni brać więcej za bilet i dlaczego ich nie dotyczy zakaz palenia
OBNIŻKA CEN ROPY
Dodane przez SŁAWEK, w dniu 22.08.2011 r., godz. 15.14
NA ŚWIATOWYCH RYNKACH IDĄ SPADKI CEN ROPY BO W LIBII NAJWJĘKSZYM PRODUCENCIE ROPY DEMOKRACJA DOSZŁA DO WŁADZY A CENNY ROPY MAJĄ SPADAĆ I CO PRZEWOŻNICY DALEJ CHCECIE NAM PODNOSIĆ CENY BILETÓW MOŻE JAKIEŚ PROMOCJE OCEŃCIE TO PODRÓŻNI...
Zaraz Ci przywalą wyższą akcyzą Sławku
Dodane przez Arek, w dniu 22.08.2011 r., godz. 16.52
i będziesz miał po spadku cen ropy. Dalej nie piszę, bo niektórzy nie lubią polityki :))) :))) :)))
narzekania przewoźników
Dodane przez Damian, w dniu 24.08.2011 r., godz. 09.12
Opłata środowiskowa zależna jest od normy ekologicznej silnika jak płacą 50 pln za tonę paliwa to znaczy że przewożą pasażerów złomami (co zresztą każdy może zauważyć) dla silników z Euro 4 opłata to bagatela 5 pln / tonę. Sama jakość świadczonych usług / wyposażenia złomobusów, o jakim ogrzewaniu w tych pojazdach mówimy, często jest tak że w zimę wewnątrz jest nie wiele cieplej niż na zewnątrz, bo kierowca oszczędza.... Dziwi mnie jeszcze jedno, dlaczego przewoźnicy nie mogą zawiązać wspólnego zrzeszenia / spólki i pod takim szyldem prowadzić przewozy z Wyszkowa do Warszawy - rozwiązało by to problem np braku biletów miejskich?
narzekania przewoźników
Dodane przez anonim, w dniu 26.08.2011 r., godz. 05.29
odpowiedź jest prosta -> bo musieli by się dzielić wspólną kasą... !!! Każdy z tych pseudo biznesmenów obsługujących trasę Wyszków - Warszawa ma swój/swoje pojazdy i prowadzi "biznes" indywidualnie. Dlatego w Wyszkowie NIGDY nie bedzie biletów miesięcznych, a mało tego jeden z drugim nie potrafi się dogadać i nadal dochodzi do sytuacji, że zabierają sobie pasażerów nawzajem, zajeżdżają droge, itd. W Łochowie i okolicy jest JEDEN, który obsługuje całość, dlatego był w stanie wprowadzić bilety miesięczne dla pasażerów. U nas aby każdy jak najwięcej uzbierał do siebie... Najlepszym rozwiązaniem to bojkot i przesiadka do pociągu, lub podróż samochodami w kilka osób. Ale niestety obawiam się, że i tego nie potrafimy zrobić jako mieszkańcy... Każdy będzie narzekał, ale dalej płacił i jeździł w tym syfie.
....
Dodane przez Ona, w dniu 31.08.2011 r., godz. 09.43
Niestety pociąg nie wchodzi w grę ze względu na przesiadkę w Tłuszczu. Przez to wydłuża się (i tak długa) podróż do pracy.
do @Ona
Dodane przez david, w dniu 07.09.2011 r., godz. 16.43
o masz... a widziałaś rozklad? bo ja jeżdże i czasami szybciej z przesiadka jestem w wawie niż miąłbym jechac autobusem :-) przesiadka to kwestia naprawde kilku minut...
pkp
Dodane przez Ona, w dniu 12.09.2011 r., godz. 15.28
Ale widzisz rozkład pkp mi nie pasuje, bo bym była w pracy godzinę za wcześnie albo bym się spóźniła;]

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl