Dziś jest 18 kwietnia 2024 r., imieniny Bogusława, Bogumiły

Zwycięstwo w Karniewie

(Zam: 09.08.2011 r., godz. 11.16)

Pierwsze zwycięstwo w spotkaniu sparingowym odniósł tego lata WKS Rząśnik. Podopieczni trenera Łukasza Zalewskiego pokonali w Karniewie zespół GKS Pokrzywnicy 4:0. Bramki dla WKS-u zdobyli Grzegorz Abramczyk (dwie) oraz Łukasz Golianek i Piotr Kulesza.

Ostatni mecz kontrolny WKS-u został rozegrany w niedzielę 7 sierpnia w Karniewie. Rząśniczanie od początku spotkania górowali nad rywalem występującym w ciechanowsko-ostrołęckiej grupie rozgrywek A-klasy. Pierwsza bramka padła już w 12. minucie gry. Po dobrym włączeniu się do akcji zainicjowanej przez Dawida Zalewskiego strzał obrońcy WKS-u dobił do bramki Łukasz Golianek. Podopieczni Łukasza Zalewskiego starali się spokojnie rozgrywać swoje ataki, ale kilka strat z ich strony groziło kontrami ze strony drużyny prowadzonej przez Rafała Krzyżewskiego. W dobrej formie był jednak Albert Głowacki, który bronił pewnie i z wyczuciem, wprowadzając spokój w szeregi obronne swojej drużyny. Zespół z Rząśnika stwarzał natomiast kolejne bramkowe okazje. W 27. minucie po dwójkowej akcji z Adamem Borkiem w poprzeczkę trafił Grzegorz Abramczyk, a kilka minut później w dobrej sytuacji Golianek uderzył w słupek. Abramczykowi udało się nawet trafić do bramki rywala, ale był na minimalnym spalonym.
Po zmianie stron rząśniczanie szybko zdobyli drugie trafienie. Bartłomiej Łaskarzewski szybko rozegrał rzut wolny, zaskakując zawodników rywala. Piłka trafiła do Abramczyka, który na raty umieścił piłkę w siatce bramki rywali. W 64. minucie najlepszy strzelec rząśniczan w poprzednim sezonie ponownie mógł się cieszyć ze zdobytej bramki, tym razem asystę zaliczył rozgrywający dobre zawody Borek. Młody napastnik sam mógł zdobyć w tym meczu gola, ale po świetnym prostopadłym podaniu Łaskarzewskiego trafił w bramkarza. Piękną bramkę mógł również zdobyć Łukasz Zalewski, który z ponad 30 metrów przelobował bramkarza, jednak piłka zatrzymała się na poprzeczce. Czwartą bramkę dla WKS-u zdobył Piotr Kulesza – po mocnym dośrodkowaniu Zalewskiego musnął piłkę na tyle dokładnie, że ta zmyliła bramkarza Pokrzywnicy i po raz kolejny wylądował w bramce GKS-u. Swoje okazje miał także weteran rząśnickiej piłki Bogdan Szurawski, ale minimalnie chybił. Także zawodnicy z Pokrzywnicy mogli zdobyć przynajmniej jednego gola, jednak ich strzały z reguły w bezpiecznej odległości mijały światło bramki. Ostatecznie WKS odniósł pewne i zasłużone zwycięstwo.

WKS Rząśnik – GKS Pokrzywnica 4:0 (1:0)
Bramki dla WKS-u: Ł. Golianek 12., G. Abramczyk 51. i 64., P. Kulesza 77.

WKS: A. Głowacki (46. – test. bramkarz) – Ł. Abramczyk (46. - P. Warda), D. Zalewski, P. Kulesza, Z. Kałek (46. – P. Abramczyk) - Ł. Zalewski, G. Abramczyk, B. Łaskarzewski – M. Dziczek (35. - A. Wójtowicz), A. Borek, Ł. Golianek (60. – B. Szurawski).

Mecz z Pokrzywnicą był ostatnim spotkaniem sparingowym WKS-u. Pierwszy mecz ligowy drużyna z Rząśnika rozegra w środę 24 sierpnia. Rywalem WKS-u będzie Mewa Krubin.