Dziś jest 24 kwietnia 2024 r., imieniny Grzegorza, Horacego

Ostatnie sprawdziany Bugu

Ikona
(Zam: 09.08.2011 r., godz. 11.18)

Wyjazdową przegraną z trzecioligowym KP Piaseczno 1:2 i wygraną u siebie z Bobrem Tłuszcz 5:0 (od początku obecnego sezonu zespół będzie występował w lidze okręgowej), zakończyła się seria spotkań sparingowych Bugu tego lata.

Mecz KP Piaseczno-Bug Wyszków został rozegrany w środę 3 sierpnia na stadionie w ośrodku sportowym w Pęcławiu koło Góry Kalwarii. Pierwsze 45 minut spotkania należało do drużyny trzecioligowej. Rywale skrupulatnie wykorzystywali błędy wyszkowskich piłkarzy, po których zdobyli dwie bramki. Zawodnicy Bugu odpowiedzieli sytuacjami Macieja Biernackiego i Jakuba Rejnusia, pierwszy z nich strzelił jednak minimalnie niecelnie, a drugi wprost w bramkarza rywali.
W drugiej połowie wyszkowianie pokazali serce do walki. W starciu z wyżej notowanym zespołem drużyna trenera Andrzeja Prawdy stwarzała więcej okazji bramkowych. Piaseczno zostało zepchnięte do defensywy, groźnie jednak kontratakowało. W 70. minucie kontaktową bramkę dla Bugu zdobył z rzutu karnego Szymon Chalski. Wyszkowianie nie zdołali zdobyć trafienia na wagę remisu i ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem rywali 2:1.

KP Piaseczno – Bug Wyszków 2:1 (2:0)
Bramka dla Bugu: Sz. Chalski 70. (k).

Bug: testowany bramkarz nr 1 – W. Woźniak, Sz. Chalski, A. Wróbel, test. zawodnik nr 1 – M. Herman, M. Biernacki, zaw. test. nr 2, M. Szajczyk – A. Rowicki, J. Rejnuś, a także: test. bramkarz nr 2, Ł. Kowalczyk, D. Jarczak, M. Wajdzik, M. Maciak, zaw. test. nr 3, zaw. test nr 4.

Ostatni mecz kontrolny tego lata, Bug rozegrał w sobotę 6 sierpnia w Wyszkowie. Przeciwnikiem gospodarzy był Bóbr Tłuszcz. Zespół ten z dużą pomocą byłych piłkarzy Bugu (grają tam Adrian Dąbrowski, Robert Szreiber i Tomasz Lech), wywalczył w ostatnim sezonie awans do ligi okręgowej. W pierwszej połowie w szeregach Bugu wystąpił bardzo eksperymentalny skład, co zaowocowało wyrównaną grą. Wyszkowianie zdobyli bramkę po rzucie karnym, który pewnie egzekwował Marcin Wajdzik. Również rywale mieli w pierwsze jodsłonie swoje szanse, w dużej mierze wypracowane przez Dąbrowskiego, jednak ich nie wykorzystali.
W drugiej odsłonie trener Prawda wpuścił na boisko bardziej doświadczonych piłkarzy, co zaowocowało zdecydowanym przejęciem inicjatywy przez gospodarzy. Wynik kolejno podwyższali Maciej Biernacki, Łukasz Kowalczyk, zawodnik testowany oraz Adrian Rowicki. Ostatecznie mecz zakończył się 5:0 na korzyść Bugu Wyszków.

Bug Wyszków – Bóbr Tłuszcz 5:0 (1:0)
Bramki dla Bugu: M. Wajdzik 15. (k), M. Biernacki 48., Ł. Kowalczyk 67., zawodnik testowany 75., A. Rowicki 87.

Mecz z Bobrem Tłuszcz zamknął serię sparingową wyszkowskiej drużyny. Podopieczni trenera Prawdy rozegrali sześć meczów kontrolnych, wygrali trzy (z Bobrem, Drukarzem Warszawa oraz Mszczonowianką Mszczonów), jeden zremisowali (z Mazurem Karczew), a dwa przegrali (z Polonią Warszawa ME oraz KP Piaseczno). W zdecydowanej większości spotkań wyszkowski zespół prezentował się bardzo dobrze, co świetnie rokuje przed zbliżającym się wielkimi krokami sezonem. Pierwsze spotkanie rundy jesiennej zostanie rozegrane już w najbliższą sobotę 13 sierpnia. Wyjazdowym rywalem Bugu będzie zaprzyjaźniony zespół MKS-u Ciechanów.