Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 04 lipca 2022 r., imieniny Malwiny, TeodoraStrażacy do boju!

Ikona
(Zam: 09.08.2011 r., godz. 11.40)

Sztafeta pożarnicza i ćwiczenia bojowe – to konkurencje, z którymi zmagali się strażacy ochotnicy w powiatowych zawodach sportowo-pożarniczych, które odbyły się 7 sierpnia w Rybnie. Triumfował Lucynów Duży.

Od rana dziesięć drużyn strażaków z całego powiatu zaciekle rywalizowało o puchar zawodów, które nadzorował zastępca komendanta powiatowej jednostki Państwowej Straży Pożarnej bryg. Jacek Pietranik oraz komisja sędziowska. Umiejętności zespołów sprawdzano w ćwiczeniach bojowych, a bezpośrednio po nich następował start w sztafecie pożarniczej. Zadanie zawodników polegało na zbudowaniu linii ssawnej, głównej i dwóch gaśniczych, uruchomieniu motopompy, zassaniu wody i złamaniu jej prądem tarczy oraz przewróceniu pachołków. Sędziowie czujnie obserwowali to, co dzieje się na torze i nie szczędzili punktów karnych – zwyciężała ta drużyna, której udało zdobyć się ich jak najmniejszą liczbę. Zanim sędziowie podali zwycięzców zawodów, na zebranych czekał grill i prezentacja wozów strażackich.
Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco: w ćwiczeniach bojowych zwyciężyła OSP z Lucynowa Dużego (II miejsce – OSP Słopsk, III miejsce – OSP Jaszczułty), w sztafecie na I miejscu również zdobył również Lucynów Duży (II miejsce – OSP Rybno, III miejsce – OSP Poręba). W klasyfikacji ostatecznej na podium znaleźli się: I miejsce – OSP Lucynów Duży, II – OSP Słopsk, III – OSP Długosiodło. Na dalszych miejscach uplasowali się strażacy z Poręby, Jaszczułt, Rybna, Zabrodzia, Udrzyna, Białegobłota i Brańszczyka.
– Dziś wszyscy są zwycięzcami – studził ducha rywalizacji podsekretarz stanu w ministerstwie rolnictwa i rozwoju wsi, Tadeusz Nalewajk.
– Za dwa lata rewanż, mamy już zaproszenie do Długosiodła. Warto więc zacząć trenować – mówił starosta powiatu wyszkowskiego, Bogdan Pągowski.
Razem z Justyną Garbarczyk, przewodniczącą Rady Powiatu, wręczyli zwycięzcom nagrody. W skład zwycięskiej drużyny z Lucynowa Dużego weszli: Leszek Więch, Artur Więch, Andrzej Urbaniak, Adrian Urbaniak, Kamil Kozłowski, Kamil Szymański, Łukasz Szymański i Paweł Kwiatkowski. To oni będą reprezentować powiat w zawodach strefowych.

Ł.CH.

Komentarze

Skład zwycięskiej drużyny
Dodane przez Piotr, w dniu 22.08.2011 r., godz. 15.25
Podany skład nie jest z lucynowa, tylko ze słopska.
Skład zwycięskiej drużyny
Dodane przez Zażenowany, w dniu 23.08.2011 r., godz. 13.21
Z żalem patrzę na ten artykuł jak można pomylić Imiona i Nazwiska osób które wywalczyły 1 miejsce. Oto zwycięska drużyna : Sowiński Mirosław, Sowiński Damian, Zaremba Paweł, Zaremba Marcin, Oleksiak Paweł, Oleksiak Piotr, Ziółkowski Kamil, Ziółkowski Tomasz, Zawisza Adam. Napisałem bo wiem że redakcja i tak tego wielkiego błędu już nie poprawi.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl