Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 czerwca 2022 r., imieniny Jana, PawłaZmiany w parafiach

Ikona
(Zam: 09.08.2011 r., godz. 11.55)

Jak co roku, w trakcie wakacji dochodzi do wymiany księży w parafiach. Decyzją księdza biskupa Stanisława Stefanka ordynariusza diecezji łomżyńskiej, niektórzy kapłani z parafii wyszkowskich i okolic będą musieli się pożegnać z dotychczasowym miejscem posługi, by na ich miejsce mogli przyjść nowi księża.

W najstarszej parafii wyszkowskiej – świętego Idziego, parafianie mogą się powoli żegnać z najstarszym wikariuszem – ks. Tomaszem Grabowskim. Ksiądz Tomek został skierowany do organizacji Muzeum Diecezjalnego w Łomży.
Jego miejsce w Wyszkowie zajmie ks. Roman Łempicki, który do tej pory posługiwał w parafii św. Franciszka w Ostrołęce.
Jedna zmiana dotyczyć również będzie parafii św. Wojciecha w Wyszkowie. Po dwóch latach opuści ją ksiądz Grzegorz Suchta, który rozpocznie studia z prawa kanonicznego na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W zamian za księdza Grzegorza wikariat obejmie nowo wyświęcony ksiądz Łukasz Murawski. Inny neoprezbiter – ks. Łukasz Oleksiak, pochodzący z parafii św. Wojciecha, obejmie funkcje wikariusza w parafii w Czyżewie.
Jedyną proboszczowską zmianą w powiecie wyszkowskim będzie przeniesienie księdza kanonika Tadeusza Masłowskiego z parafii Leszczydół Nowiny do parafii Lipniki. Ksiądz Tadeusz obchodzący w tym roku 25-lecie swojego kapłaństwa była pierwszym, i jak do tej pory, jedynym proboszczem parafii Leszczydół Nowiny. 28 grudnia 2000 roku został mianowany rektorem ośrodka duszpasterskiego w Leszczydole Nowinach, a rok później proboszczem nowo powstałej wspólnoty.
Nowym proboszczem parafii zostanie ks. Jan Soliwoda, który trzy lata temu przez rok pełnił funkcję wikariusza w parafii św. Wojciecha w Wyszkowie.
Do parafii Andrzejewo odchodzi dotychczasowy wikary parafii Rząśnik – ks. Robert Idźkowski. Jego miejsce zajmie ks. Andrzej Zieliński, wikariusz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Grajewie.
Pochodzący z Wyszkowa ks. Tomasz Trzaska przebywający w ostrołęckiej parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny został skierowany do pracy w mediach diecezjalnych.
Wszystkie zmiany personalne w parafiach wejdą w życie 25 sierpnia.
M&M’s

Komentarze

To bardzo dobrze
Dodane przez Wierna, w dniu 10.08.2011 r., godz. 09.06
Nie nawidzę starszych pań tłumaczących wybryki kleru słowami: Toć ksiądz to też facet i mu się chce! Takie porazki koscioła nie mogą być zamiatane pod dywan, szczególnie ten leżący przed ołtarzem. I nigdy tu nie wracaj
sdw
Dodane przez sa, w dniu 10.08.2011 r., godz. 10.12
a co z "księdzem proboszczem" z Brańszczyka, nie ma zmiany?? Jakie czynniki wpływa na zmianę proboszcza, bo do ideałów to on nie należy a tyle lat nikt go nie tyka?
Dodane przez Zu-za, w dniu 10.08.2011 r., godz. 10.48
"Wierna", puść trochę więcej farby...nie duś w sobie.
A tam co niby?
Dodane przez Karol, w dniu 10.08.2011 r., godz. 20.34
Dzięki takim paserzom ten Kościół ma coraz mniej owiec, w moich oczach stracił
dokładnie..
Dodane przez elvirka, w dniu 11.08.2011 r., godz. 11.10
a co z księdzem proboszczem z Branszczyka??? tyle lat już z ludzi wyciska kasę, ustala sobie stawki, które należy uiścić za pogrzeb czy też udzielenie ślubu...albo nawet za tzw. półślubek.. czyli życzy sobie 750zł za papierek... to jest zwykła kradzież!!!!!!!!!! jeżeli nadejdzie taki moment, że ksiądz proboszcz będzie odchodził na "emeryturę" (bo nic innego go nie ruszy) to sama dam na mszę....żeby trzymał się z dala od tego miejsca!!!!
Biznesmeni w sutannach
Dodane przez Józef, w dniu 11.08.2011 r., godz. 17.00
Kościół ma swoje zwierzchnictwo i proboszcyna podlega dziekanowi. A parafia w Brańszczyku to dekanat wyszkowski i za wszystko powinien wziąc się Ks. Krzywiński, ale chyba nie jest na tyle mocny. A jakby założył jeden ze swoich mundurków to może ...
baby born
Dodane przez antykler, w dniu 12.08.2011 r., godz. 09.11
każdy wie że prałat z Leszczydołu ma dzieciaka.
prawda
Dodane przez ds, w dniu 15.08.2011 r., godz. 16.37
jest taka, że na ludzkiej ciemnocie kasę trzepią, ludzie płaczą i dają, a między sobą narzekają. A przecież "tam" nic nie ma.
dzieci
Dodane przez xyz, w dniu 16.08.2011 r., godz. 05.19
Nie tylko z Leszczydołu. Który nie ma. Były wikary z Poręby zafundował sobie bliźniaki.
niby skąd masz taką pewność?
Dodane przez alala, w dniu 18.08.2011 r., godz. 18.59
"baby born Dodane przez antykler, w dniu 12.08.2011 r., godz. 11.11 każdy wie że prałat z Leszczydołu ma dzieciaka." niby skąd to wiesz? takie plotki bez potwierdzenia może siać każdy i na temat każdego
Dodane przez aga, w dniu 18.08.2011 r., godz. 20.27
ciekawe, który z komentatorów modli się codziennie za kapłanów? na, których tak wybitnie narzeka i zna ich "życiorysy"? łatwo się osądza i narzeka...popatrzmy najpierw na siebie..., a modlitwa za kapłanów działa cuda!
racja
Dodane przez alala, w dniu 20.08.2011 r., godz. 11.50
oczywiście że modlitwa działa cuda, i warto się o to modlić, każdy kto sieje plotki na temat księży, które są w żaden sposób nie potwierdzone i nieprawdziwe z pewnością nie jedno ma na sumieniu i z niewiadomego powodu niszczy życie innym oskarżając innych i pomawiając ich
a
Dodane przez sdsa, w dniu 22.08.2011 r., godz. 14.19
ich "dzieci" mnie nie interesują. Robią co chcą, kasa co niedziela, wesela, pogrzeby itp. bez podatku. Nikt nie wie jaki to dobry biznes. Wszystko siądzie jak ludzie przestaną dawać kasę i będzie rotacja. Teraz proboszcz z brańszczyka jest nie do ruszenia, za dużo kasy daje każda duszyczka. Nauczył ludzi płacić i ma dobrze
Dodane przez w, w dniu 02.07.2012 r., godz. 12.39
"Nie ma złych Księży, tylko są tacy za których wierni się nie modlą" i nie oni są winni Jezusa też szatan kusił.
Naprawdę wierzący?
Dodane przez Asia, w dniu 03.07.2012 r., godz. 21.31
Zawsze się zastanawiam czytając takie komentarze, czy tacy ludzie naprawdę wierzą w Boga. Gdyby tak było mieliby dość siły , by upomnieć swego brata i dostrzec nie tylko drzazgę u niego, ale przede wszystkim belkę w swoim oku. Tak jak na boisku najbardziej pilnowany jest najlepszy zawodnik, tak przeciwnik nasz diabeł nie będzie zajmował się byle płotką. Uderzy tam gdzie będzie miał większą korzyść. Kto sam jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamień - to słowa Chrystusa. Słowo uderza bardziej niż miecz i kiedyś każdy zostanie za nie rozliczony. Na koniec jeszcze jedno jeśli sam nie dajesz to dlaczego zaglądasz do mojej kieszeni? Ja płacę z wyboru nie musu.
Ludzie co z wami ?
Dodane przez LN, w dniu 30.08.2012 r., godz. 12.24
Wierzycie w jakieś ploty rozpuszczone przez stare baby, o ks. Masłowskim złego słowa mówić nie moge, bo był dobrym proboszczem i uczniowie na lekcjach religii uwielbiali jego żarty, dzieki których mogli bardziej zzachecić sie do przychodzenia na religie. Żałuje że juz go z nami nie ma, a to ze ma niby dziecko lub coś, to zniszczyły stare baby które nie znają jego ani jego rodziny.!!!!
Mądrzec
Dodane przez Sroka, w dniu 14.12.2012 r., godz. 19.03
Kto nie przeszedł przez lipniki to nie zna polityki :)
ks. ma blizniaki
Dodane przez Lala, w dniu 04.02.2013 r., godz. 16.52
No ks. wikary z dawnej parafii Poremba machnął bliżniaki

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl