Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 czerwca 2022 r., imieniny Jana, PawłaMa być sprawniej

Ikona
(Zam: 09.08.2011 r., godz. 11.57)

Najbardziej uciążliwe dla kierowców prace na moście drogowym mają przebiegać sprawniej – takie zapewnienie uzyskał zastępca burmistrza Adam Warpas, który w sprawie remontu przeprawy interweniował w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Jak przyznaje, Urząd Miejski dostał wiele sygnałów od kierowców niezadowolonych z konieczności stania w korkach. Wykonawca inwestycji, pracujący na zlecenie GDDKiA, zaczął pod koniec lipca prace związane z frezowaniem asfaltu i układaniem nowej nawierzchni. Na przeprawie wprowadzono częściowo ruch wahadłowy.
- Kierowcy, którzy stoją w korku blokują ronda, ruch w mieście zamiera. Nasi mieszkańcy często jeżdżą po prostu drugim mostem, a samochody ciężarowe stoją, blokując Wyszków – mówi Adam Warpas.
Zgodnie z harmonogramem, roboty remont nawierzchni ma się zakończyć 13 sierpnia.
- Prosiliśmy, by je maksymalnie przyspieszyć i w pierwszej kolejności wykonywać to, co utrudnia ruch. Dostaliśmy obietnicę takiego ich prowadzenia– zapewnia zastępca burmistrza.
Władze miasta mają na względzie nie tylko komfort jazdy kierowców, ale także paradę motocyklistów, która 15 sierpnia z okazji rocznicy Bitwy Warszawskiej ma przejechać mostem i zawitać do Wyszkowa (organizatorzy mówią nawet o setce jej uczestników). Samorządowi zależy także, by jak największa ilość prac, szczególnie tych uciążliwych, zakończona była na 11 września, kiedy to w Wyszkowie odbędą się dożynki wojewódzkie i diecezjalne.
Remont mostu prowadzi konsorcjum firm: Domost z Małkini Górnej oraz Hydrobus Kielczyk z Białegostoku. Nadzór nad zadaniem pełni Biuro Projektowo-Konsultingowe „Mosty” Sławomira Leszczyńskiego z Mińska Mazowieckiego. Zgodnie z umową, którą GDDKiA zawarło z wykonawcą, zakończenie inwestycji planowane jest na 30 października (choć jest szansa na wcześniejsze ich zrealizowanie). Naprawa schodów, chodników, powinna potrwać do końca sierpnia.
J.P.

Komentarze

Dodane przez LD, w dniu 09.08.2011 r., godz. 13.47
a po co stać w korkach jak jest drugi most na obwodnicy???

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl