Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 25 czerwca 2022 r., imieniny Łucji, WilhelmaPomnik runął

Ikona
(Zam: 09.08.2011 r., godz. 11.59)

Pomnik na Placu Wyzwolenia to już historia. W minionym tygodniu na zlecenie miasta wynajęta firma zburzyła monument, który stał w tym miejscu od trzydziestu trzech lat. Ten sam los czeka stojący nieopodal, opuszczony budynek.

Pomnik Chwały Oręża Polskiego i Radzieckiego runął, ponieważ miasto chce na nowo zagospodarować plac. W tej wizji na pomnik nie było miejsca. Władze twierdzą, że nie tylko zaburzał estetykę miasta, ale stwarzał zagrożenie dla bezpieczeństwa. Wiele miesięcy samorząd walczył o to, by jego rozbiórka była możliwa. Prace rozpoczęły się 4 sierpnia i mają potrwać do 10 sierpnia. Prowadzi je firma Usługi Transportowe i Wykopy Ziemne Kazimierza Kobiałki z Wyszkowa. Ich koszt wyniesie 24 600 zł. Na zlecenie miasta wykonawca zabezpieczył znajdujące się na monumencie orły i przekazał je do magazynu miejskiej biblioteki. Zastępca burmistrza Adam Warpas poprosił także o zabezpieczenie przed zniszczeniem sąsiadującą z pomnikiem płaskorzeźbę. Jak mówi, miasto na razie nie ma docelowej koncepcji zagospodarowania placu.
- Nie jest planowana tam żadna budowa, ani sprzedaż nieruchomości– zapewnia. – Zostanie on zrewitalizowany, by dalej służył mieszkańcom jako teren rekreacyjny – dodaje.
W ramach porządkowania tego obszaru, w tym roku zburzony został położony w pobliżu budynek, mocno wysunięty w stronę ul. Kościuszki. Wygląda na to, że staraniem władz, pozostała część ruiny także niedługo powinna zniknąć. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego 3 sierpnia nakazał prywatnym właścicielom rozbiórkę murowanego budynku gospodarczego mieszczącego się obok Placu Wyzwolenia. W nowym planie zagospodarowania cały obszar przeznaczony jest na tereny zieleni urządzonej (m.in. zieleń parkowa, rekreacja, mała architektura itp.).
J.P.

Komentarze

Zakłamanie historii
Dodane przez Pamiętający, w dniu 10.08.2011 r., godz. 08.03
Wyszków sam się wyzwolił i przegonił okupantów niemieckich? Burząc pomniki i zakłamując historię wystawiamy sobie świadectwo głupoty i obłudy. Brawo "mądrzy" dysydeńci, brawo!!!
wyburzcie
Dodane przez ds, w dniu 15.08.2011 r., godz. 16.32
też wszystkie bloki, które komuna postawiła i sami wybudujcie dla ludzi z nich ładniejsze domy.
Świątynia "Grzybek"
Dodane przez Grzegorz, w dniu 16.08.2011 r., godz. 06.32
A co to za atrakcja ten grzybek, ma pozostać przybytek na wieki? Odpowiedz kto jest właścicielem tego burdelu?

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl