Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 08 lipca 2020 r., imieniny Elżbiety, Wirginii

Drożej za handel przy cmentarzu

(Zam: 02.08.2011 r., godz. 11.28)

Radni uchwalili nowe, wyższe stawki opłaty targowej za handel w okolicach cmentarza. Wzbudziły one kontrowersje wśród radnych, jednak zostały zatwierdzone.

Radni podjęli uchwałę na lipcowej sesji. Zgodnie z nią, na targowisku przy ul. Polnej obowiązywać będą następujące stawki: od sprzedaży konia – 10 zł, bydła – 6 zł, cielęcia – 3 zł, prosięcia – 5 zł, z wozu konnego (też ciągnionego przez ciągnik), przyczepy jednoosiowej – 5 zł, z samochodu, platformy, przyczepy o ładowności do 1 tony – 5 zł, powyżej 1 tony do 5 ton – 10 zł, powyżej 5 ton – 15 zł. Za sprzedaż obnośną zapłacić trzeba będzie 2 zł.
Na targowisku przy ul. T. Kościuszki obowiązują opłaty od powierzchni, zajmowanej przez kupców, niezależnie od branży. Za tę do 5 m kw. zapłacą 6 zł, powyżej 5 kw. do 10 kw. – 10 zł, powyżej 10 kw. do 20 kw. – 15 zł. Każde pole, wyznaczone przez czerwone linie, oznacza opłatę w wysokości 15 zł. Handel obnośny obciążony jest opłatą w wysokości 2 zł.
W innych miejscach (z wyłączeniem tych w okolicach cmentarza, przy ul. Pocztowej i ul. Pułaskiego) za handel naręczny (z kosza, wiadra, itp.) kupcy zapłacą 5 zł, z auta osobowego, namiotu lub stolika – 10 zł, z auta dostawczego (o ładowności do 3,5 ton) – 30 zł, z przyczepy i wozu konnego – 20 zł. Wszystkie powyższe stawki opłat nie zmieniły się.
W projekcie uchwały zaproponowano nową stawkę – 5 zł – za metr kwadratowy na dzień za handel w miejscach, położonych przy cmentarzu (przy ul. Pocztowej, przy ulicy prowadzącej do głównej bramy na cmentarz i na placu przy ul. Pułaskiego). Radni mieli podzielone zdania – jedni twierdzili, że jest to zbyt wysoka stawka dla kupców, którzy nie byli zadowoleni z poprzedniej – 3 zł.
– Nie utrudniajmy im handlu, w końcu to tylko sezonowa sprzedaż – padł taki argument przeciw podwyższeniu opłaty.
– Ależ to nie jest wysoka kwota, kupcy w Wyszkowie płacili dużo więcej, nie narzekali i opłaciło im się – odpowiadali zwolennicy nowej stawki.
Ostatecznie uchwała została podjęta, mimo niejednomyślności radnych, przy dziesięciu głosach za i dwóch przeciw.

E.E.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl