Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 września 2021 r., imieniny Michaliny, Michała

Strażacy w boju

Ikona
(Zam: 02.08.2011 r., godz. 11.30)

W minioną niedzielę, 31 lipca w Trzciance odbyły się gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Brańszczyk. W starciach brało udział osiem drużyn OSP i dwie młodzieżowe. Mimo zmiennej pogody, druhowie radzili sobie doskonale i dostarczyli widzom wielu emocji.

Zawody odbywają się w gminie co roku.. W zmaganiach na terenie szkoły podstawowej w Trzciance uczestniczyły zespoły z Nowych Bud, Białegobłota, dwa z Poręby, Udrzyna, Brańszczyka, Turzyna i Trzcianki. Swoich sił próbowała również młodzież z Brańszczyka i Nowych Bud. Zawody są swoistą formą szkolenia pożarniczego, które są niezbędnym elementem przygotowań do działań ratowniczych. Organizacja konkurencji ma na celu mobilizowanie zespołów OSP do stałego doskonalenia umiejętności obsługi sprzętu, ocenę poziomu wyszkolenia pożarniczego, popularyzację zagadnień ochrony przeciwpożarowej wśród społeczeństwa oraz przygotowanie do startu w zawodach wyższego szczebla, czyli powiatowych, które odbędą się 7 sierpnia.
Wydarzenie prowadził prezes Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Brańszczyku Jacek Zalewski. Zasady zawodów przedstawił strażakom Marcin Turowski z Komendy Głównej Straży Pożarnej w Wyszkowie. Na wydarzenie przybyli także starosta Bogdan Pągowski i wójt gminy Brańszczyk Mieczysław Pękul, którzy obserwowali zmagania druhów, a na zakończenie wręczyli im dyplomy.
Końcową klasyfikację drużyn ustalono na podstawie sumy punktów uzyskanych przez drużyny w dwóch konkurencjach: ćwiczeniu bojowym i sztafecie pożarniczej. W tym roku zwyciężył zespół Ochotniczej Straży Pożarnej w Udrzynie. Drugie miejsce zajęli strażacy z Brańszczyka, a trzecie – zespół z Poręby. Te trzy ekipy będzie można zobaczyć podczas powiatowych zawodów.

M.Ch.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl