Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 08 lipca 2020 r., imieniny Elżbiety, Wirginii

U nas też jest pięknie

Ikona
(Zam: 02.08.2011 r., godz. 11.32)

Wyszkowskie Stowarzyszenie „Promenada”, działające przy Ośrodku Pomocy Społecznej, postanowiło umilić wakacje dzieciom z naszego miasta. W czwartek, 28 lipca na terenie Ośrodka Monar w Wyszkowie, odbyło się spotkanie inaugurujące tę inicjatywę.

Pomysł integracji dzieci z Wyszkowa realizowany będzie w ramach projektu „U nas też jest pięknie”, który jest współfinansowany ze środków powiatu wyszkowskiego kwotą 6 000 zł. Wkład własny Stowarzyszenia „Promenada” wynosi 2 850 zł.
To inicjatywa skierowana do dzieci w wieku szkolnym i ich rodziców, w której zaplanowano spotkania i wyjazdy, m. in.: rajd rowerowy do Natalina, wycieczkę do Warszawy, plener malarski oraz spotkanie podsumowujące przedsięwzięcie.
Koordynatorem programu jest Ewa Chmielewska, która powitała gości, m.in. wicestarostę Teresę Trzaskę, zastępcę burmistrza Adama Warpasa, dzieci i ich rodziców oraz pracowników OPS, którzy działają przy projekcie jako wolontariusze. Podziękowania złożyła Jadwidze Władoń – kierownikowi ośrodka Monar i całej jego społeczności, dzięki którym w tym właśnie miejscu mogło odbyć się spotkanie inaugurujące inicjatywę.
– Ostatnie dni były dość pochmurne. Obawialiśmy się złej pogody, jednak w miejscu, gdzie jest tyle życzliwych osób, słońce świeci zawsze – mówiła Teresa Trzaska, po czym zwróciła się do dzieci. – Staramy się zapewnić wam odrobinę radości i zabawy. We współpracy z „Promenadą” dofinansowaliśmy ten projekt, abyście mogli wypocząć. Mam nadzieję, że te spotkania będą atrakcyjne. Życzę zatem dużo radości, dobrego wypoczynku i wspaniałej zabawy.
Po oficjalnej części uroczystości, tradycyjnie już uczestnicy utworzyli wielki krąg i przekazali sobie symboliczną iskierkę przyjaźni.
Wśród przygotowanych tego dnia atrakcji znalazły się: jazda na koniach i kucykach, pokaz walki rycerskiej, bańki mydlane, muzyka, poczęstunek. Projekt „U nas też jest pięknie” przewidziany był na trzydziestu dzieci, jednak samo spotkanie inaugurujące pokazało, że zainteresowanych jest więcej.

M.Ch.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl