Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 23 października 2021 r., imieniny Marleny, Seweryna

Nieprawidłowości w sklepach z dopalaczami

Ikona
(Zam: 21.09.2010 r., godz. 11.58)

Na początku września służby podległe wojewodzie skontrolowały w Wyszkowie trzy sklepy z dopalaczami. We wszystkich wykryły nieprawidłowości.

Służby przyjrzały się kontrowersyjnym sklepom z dopalaczami, których liczba na Mazowszu rośnie lawinowo – według danych Urzędu Wojewódzkiego od czerwca jest ich prawie dwa razy tyle. Inspekcja farmaceutyczna, handlowa, sanitarno-epidemiologiczna, nadzór budowlany, straż pożarna i policja od 1 do 10 września przeprowadziły na terenie Mazowsza 321 kontroli w 126 sklepach z dopalaczami – substancjami o działaniu podobnym do narkotyków. Nieprawidłowości wykryto w połowie kontrolowanych punktów. Służby sprawdzały m.in. legalność sprzedawanych towarów.

Kontrola objęła także sklepy z dopalaczami działające w Wyszkowie (o ich funkcjonowaniu w naszym mieście szeroko podpisaliśmy w numerze 31 „Wyszkowiaka”). Objęła trzy z nich: przy ul. Daszyńskiego, I Armii Wojska Polskiego oraz Wąskiej.

W sklepie przy ul. Daszyńskiego kontrola przeprowadzona przez inspektorat nadzoru budowlanego wykazała brak pozwolenia na użytkowanie budynku, a także brak książki obiektu i przeglądów technicznych. Nakazano właścicielowi uzupełnić dokumentację, i nałożono na niego 200 zł mandatu.
Inspektorat przyjrzał się także sklepowi przy ul. I Armii Wojska Polskiego. Stwierdził brak przeglądu instalacji gazowej i wpisów w książce obiektu. Wezwał właściciela punktu do uzupełnienia dokumentacji. Z kolei inspekcja farmaceutyczna wykazała brak informacji o składzie oferowanych w sklepie produktów.

Także w punkcie przy ul. Wąskiej nadzór budowlany miał zastrzeżenia – stwierdził brak książki obiektu oraz przeglądów technicznych. Wezwał do uzupełnienia dokumentacji. Straż pożarna nie znalazła dokumentów świadczących, że instalacje znajdujące się w pomieszczeniach są sprawne.

Na Mazowszu, na sklepy z dopalaczami nałożono 24 mandaty na łączną kwotę 5,5 tys. zł. Stwierdzono 73 naruszenia przepisów przeciwpożarowych, wszczęto 8 postępowań administracyjnych.

Choć specjaliście twierdzą, że dopalacze są tak samo groźne jak narkotyki, ich sprzedawanie w Polsce nie jest zakazane.

J.P.

Komentarze

rośnie histeria
Dodane przez Ignacy, w dniu 22.09.2010 r., godz. 08.35
autor artykułu nie jest na bieżąco... rynek dopalaczy już jest przesycony, wiele sklepów zamyka się już sama ze względu na brak oczekiwanych zysków... informacja o jakoby rosnącej "lawinowo" ich ilości była aktualna na wiosnę... obecnie rośnie jedynie lawinowo histeria mediów... co do wykrytych nieprawidłowości, to zdarzyć się mogą one w każdym sklepie, bez względu na branżę... interesująca byłaby informacja o wynikach kontroli w sklepach "alkohol 24", o które człowiek potyka się na każdym kroku...
przeczytajcie
Dodane przez WKS, w dniu 22.09.2010 r., godz. 12.45
WIEM CO SĄ WARTE TE UŻYWKI KOLEŻKA PRZEZ JAKĄŚ TABLETE WĄCHA TERAZ KWIATKI OD DOŁU I CO Z TYM ZROBILI? NIC ZERO ROZGŁOSU PO PROSTU WZIĄŁ ZA DUŻO I TYLE SPRZEDAJĄ DALEJ ,A NA PEWNO NIE JEST TO JEDYNY PRZYPADEK!!! SŁYSZAŁEM WIELE OPINII OD ZNAJOMYCH I WIEM CO JEST TO WARTE, GDZIE SĄ CI LUDZIE CO ZEZWOLILI NA SPRZEDAŻ TEGO SHITU TAKIEMU CO POZWOLIŁ NA TO KAZAŁ BYM MU [słowo niecenzuralne] 5 WIADER CZORTU I 5 PIGUŁ SPEEDWAYA NA RAZ WTEDY BY CHYBA ZROZUMIAŁ CO TO JEST I DO CZEGO TO SŁUŻY... NA PRAWDĘ JAK MOŻNA TAK OCZERNIAĆ PRAWO ,ŻE TE SPECYFIKI SĄ WYŁĄCZNIE DO CELÓW KOLEKCJONERSKICH PRZECIEŻ ŻADEN IDIOTA NIE KUPI KLASERU I NIE BEDZIE TEGO KOLEKCJONOWAŁ TO JEST OCZYWISTE! WYKRĘCAJĄ SIĘ TYLKO TĄ NAKLEJKĄ ,ŻE NIE JEST DO SPOŻYCIA PRZEZ LUDZI ITP. NIECH NASZE MĄDRE GŁOWY COŚ Z TYM ZROBIĄ I TO JAK NAJSZYBCIEJ!!! U MNIE WE WROCŁAWIU SIEĆ TYCH SKLEPÓW Z DOPALACZAMI ROZWIJA SIĘ NICZYM SIEĆ SKLEPÓW ŻABKA,IM WIĘCEJ SKLEPÓW TYM WIĘCEJ OFIAR... POWINNI [słowo niecenzuralne] TE DOPALACZE W [słowo niecenzuralne] I ZALEGALIZOWAĆ NATURALNĄ ROŚLINKĘ JAKĄ JEST MARIHUANA!! ,A DLA TYCH CO WYPISUJĄ O TRAWIE,ŻE RYJE BANIE I WOGÓLE WIEDZĄ O MARIHUANIE TYLKO TO CO SIĘ DOWIEDZIELI OD GRZECZNYCH RODZICÓW,LEKARZY,SZKÓŁ POLECAM FILM NA YOUTUBE ''The Union-prawda o marihuanie'' POZDRO DLA WSZYSTKICH KTÓRZY SĄ ZA CAŁKOWITYM USUNIĘCIU DOPALACZY ,A ZARAZEM CHCĄ LEGALIZACJI MARIHUANY pozdro.
to idiotyzm
Dodane przez Arstet, w dniu 23.09.2010 r., godz. 08.05
Deal with it, wyciągają kopyta ci którym matka natura poskąpiła szarych komórek.
Dodane przez k, w dniu 23.09.2010 r., godz. 09.45
idac tym tropem to powinni zabronic sprzedazy rozpuszczalnikow cz klejow bo tez ma dzialanie odjazdowe :-) oczywiscie ze tez jestem za legalizacja zielska ale czlowiek powinien miec wybor jak by na jednej polce lezaly dopalacze i marysia to pewnie dopalacze same odeszly by w niebyt no i mafie z dilerami by upadly a przy tym ile kasy dla panstwa :-)
dziękuję
Dodane przez Jeży, w dniu 23.09.2010 r., godz. 14.51
Dzięki. To z waszej gazety dowiedziałem się, że w wyszkowie jest taki sklep. Dobra reklama.
To się nazywa selekcja naturalna:)
Dodane przez Adi, w dniu 23.09.2010 r., godz. 20.00
Powinni zostawić te sklepy! Natura musi sobie jakoś poradzić z przeludnieniem Świata :) Nagród Darwina nie dostaną, ale Ci co kupują wiedzą co robią i sami są sobie winni!

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl