Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 września 2021 r., imieniny Michaliny, Michała

W rocznicę powstania

Ikona
(Zam: 02.08.2011 r., godz. 11.42)

Zastępca burmistrza Adam Warpas w rocznicę Powstania Warszawskiego złożyć wieniec i znicz pod pomnikiem bohaterów września.

W tym roku przypada 67. rocznica tego zrywu Polaków, pragnących żyć w wolnej ojczyźnie. Adam Warpas złożył kwiaty dokładnie w chwili wybuchu powstania, o godz. 17.00.
Był to nie tylko wyraz pamięci o naszej historii, ale także odpowiedź naszego samorządu na apel Instytutu Pamięci Narodowej i Muzeum Powstania Warszawskiego, które zwróciły się do burmistrzów i prezydentów miast z propozycją wywieszenia 1 sierpnia flag narodowych na urzędach państwowych w miejscach publicznych. Burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski zaaprobował pomysł i polecił wywieszenie flag narodowych w rocznicę powstania.
Jak podkreślają inicjatorzy akcji nadania obchodom rocznicy Powstania Warszawskiego charakteru ogólnopolskiego, nie było ono – mimo lokalnego charakteru walk – wydarzeniem ograniczonym do jednego miasta. Podkreślają również, że żołnierze powstania walczyli nie tylko o Warszawę – stolicę wolnej Polski, – ale przede wszystkim, podjęli się ostatecznej próby ocalenia całego kraju.

J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl