Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 września 2021 r., imieniny Michaliny, Michała

Informator dożynkowy

Ikona
(Zam: 02.08.2011 r., godz. 11.54)

Zbliża się czas podziękowań rolników za zbiory. Nie wszystkie gminy planują jednak organizację dożynek

Długosiodło
Zabawę rolników z gminy Długosiodło zaplanowano na 21 sierpnia. O godzinie 12.00 w kościele parafialnym odprawiona będzie msza. Dalsza część uroczystości odbędzie się na targowicy w Długosiodle. Prócz tradycyjnych podziękowań i wyróżnień dla rolników, przygotowano konkurs na regionalne przysmaki kuchni. Wezmą w nim udział członkowie stowarzyszeń, lokalne grupy działania, przedstawiciele sołectw, którzy zaserwują na swoich stoiskach tradycyjne, wiejskie potrawy. Przed gośćmi wydarzenia wystąpi Warszawski Zespół Pieśni i Tańca „Gaik”, już trzydzieści jeden lat działający na scenie. Będzie też coś dla wielbicieli muzyki rozrywkowej – koncert da zespół D-Bomb. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci.

Rząśnik
Gmina w tym roku nie organizuje dożynek, ponieważ – jak powiedział Paweł Kołodziejski – brakuje osób, które zrobiłyby to w sposób profesjonalny.
– Chcielibyśmy, by to była ładna impreza – wyjaśnia wójt. – Mam nadzieję, że znajdzie się osoba odpowiedzialna za sprawy promocji, kultury, która robiłaby to należycie, na odpowiednim poziomie.
Mieszkańcy jednak będą mogli wziąć udział w festynie gminnym, który najprawdopodobniej odbędzie się jeszcze w sierpniu w Nowym Lubielu. Organizacją imprezy mieliby zająć się strażacy z OSP, finansowo wsparłaby ją gmina.

Brańszczyk
Dożynki odbędą się 4 września w Brańszczyku. Program imprezy jest jeszcze ustalany, bliższe informacje podamy za tydzień.

Somianka
Impreza będzie miała miejsce 14 sierpnia w Somiance. Starościną będzie Grażyna Szczesna z Wólki Somiankowskiej, starostą – Arkadiusz Chmielewski z Nowych Płud. Dożynki rozpocznie msza o godz. 12.00 w kościele somiankowskim, następnie ruszy korowód dożynkowy. Zebrani będą mogli obejrzeć kabaret z Somianki w skeczu „Co się na tej wsi porobiło” i przedstawienie „Zemsta” w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Popowie Kościelnym. W programie przewidziany jest też występ ludowego Zespołu Pieśni i Tańca „Przepióreczka”. Imprezie towarzyszyć ma wystawa płodów rolnych, stoisko z „pajdą chleba”, działać będą również plenerowa kawiarenka i wesołe miasteczko dla dzieci.

Zabrodzie
Gmina w tym roku nie organizuje dożynek, zadecydowały względy finansowe. Zamierza jednak we wrześniu obchodzić Święto Kukurydzy.
***
Ukoronowaniem uroczystości gminnych będą dożynki wojewódzkie, które odbędą się 11 września na stadionie Wyszkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wyszkowie.
J.P. i E.E.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl