Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 września 2021 r., imieniny Michaliny, Michała

Wąska nie będzie dwukierunkowa

Ikona
(Zam: 02.08.2011 r., godz. 11.55)

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich nie zgodził na wprowadzenie na ul. Wąskiej ruchu dwukierunkowego w związku z planowanym remontem ul. Sowińskiego.

Autobusowi przewoźnicy chcieli, by możliwość jazdy w obydwu kierunkach była dopuszczona jedynie na cztery dni trwania remontu na ul. Sowińskiego (od 25 do 28 sierpnia na odcinku od ul. Kościuszki do Pułtuskiej MZDW będzie wymieniał asfalt). Pomysł przedstawili burmistrzowi. MZDW uznał jednak, że skoro chodzi o krótki czas (w tym weekend), to nie ma potrzeby wprowadzania tak znaczących zmian w istniejącej organizacji ruchu. Zdaniem MZDW, wprowadzenie dwóch kierunków na ul. Wąskiej spowoduje zamieszanie, bo kierowcy i piesi przyzwyczajeni są do ruchu dwukierunkowego.
MZDW zaproponował, by dla potrzeb objazdu wykorzystać istniejące ulice wraz z panującą na nich organizacją ruchu. Objazd będzie wyznaczony ul. Kościuszki, ul. Piłsudskiego, Pułtuską. Przewoźnicy kierujący się na dworzec autobusowy jadąc od strony ul. Kościuszki mogą pojechać ulicą Wąską. W kierunku przeciwnym można wybrać np. ulice Sowińskiego, Pułtuską, Daszyńskiego do ronda z ul. Białostocką i ul. Warszawską. MZDW uważa, że w tym wypadku można wyznaczyć przystanek na ulicy Pułtuskiej na odcinku pomiędzy ul. Sowińskiego a Wąską.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl