Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 września 2023 r., imieniny Michaliny, MichałaGmina traci cierpliwość

Ikona
(Zam: 21.09.2010 r., godz. 11.59)

Burmistrz zwrócił się do inspektora nadzoru budowlanego o sprawdzenie, czy opuszczony budynek przy ul. Kościuszki stojący w sąsiedztwie Placu Wyzwolenia nie stanowi zagrożenia.

Gmina chce wykupić nieruchomość od jej właścicieli, a potem zburzyć. To warunek rozpoczęcia prac na Placu Wyzwolenia, który ma być urządzony na nowo – z nasadzonymi roślinami, ustawioną małą architekturą itp. Samorząd planuje poprawić wizerunek tego terenu, jednak do tej pory czeka, aż współwłaściciele budynku porozumieją się i będzie możliwe sporządzenie aktu notarialnego, i wykup nieruchomości przez gminę.

– Obawiając się o stan budynku i działki, wysłałem pismo do powiatowego inspektora nadzoru budowlanego z prośbą o skontrolowanie nieruchomości. Obawiam się, że może ona zagrażać bezpieczeństwu. Jeśli nie uda nam się wcześniej wykupić jej i zburzyć, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego może nakazać dokonanie tej czynności właścicielom– mówi burmistrz Grzegorz Nowosielski. – Chcemy wykupić nieruchomość, ale skoro nie ma zgody wśród rodziny, być może inspektor nakaże jej rozbiórkę, a dopiero później gmina wykupi budynek. Jest to oczywiście działanie restrykcyjne, ale tak długo czekamy już na decyzję rodziny, że powiem szczerze, wydaje mi się, że mieszkańcy i gmina tracą cierpliwość. Tylko jeśli rodzina porozumie się z gminą, ta na własny koszt rozbierze budynek – dodaje.

J.P.

Komentarze

kiełbasa wyborcza
Dodane przez ja, w dniu 22.09.2010 r., godz. 08.17
kiełasa wyborcza doczekała się konsumpcji
Dodane przez k, w dniu 23.09.2010 r., godz. 09.35
ten budynek od dawna zagraza bezpieczenstwu przechodniow juz nie mowiac o matce z dzieckiem w wozku ktora przejsc chodnikiem musi isc po jezdni
Dodane przez wawa, w dniu 24.09.2010 r., godz. 19.15
Żadna kielbasa,tę ruine,ość w gardle trzeba usunac za wszelka cenę i chwała temu kto tego dokona.
tytuł
Dodane przez jacykpalacyk, w dniu 25.09.2010 r., godz. 14.29
a z cegieł z rozbiórki tej ruiny mogli by odbudować ten pałacyk co był w parku przed wojną...marzenie
Dodane przez Ika, w dniu 28.09.2010 r., godz. 18.37
Jak dojdzie do odpukać wypadku np. autobusu wtedy wladza zadziała i Wersal z właścicielem się skończy.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta