Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 08 lipca 2020 r., imieniny Elżbiety, Wirginii

Zakorkowana przeprawa

Ikona
(Zam: 02.08.2011 r., godz. 11.59)

Długie, i przez to uciążliwe dla kierowców, korki w minionym tygodniu tworzyły się w okolicach remontowanego mostu drogowego. W związku z wymianą asfaltowej nawierzchni wykonawca wprowadził tam ruch wahadłowy.

Most, na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, remontuje wybrane w przetargu konsorcjum firm, którego liderem jest Domost z Małkini. Prace trwają od maja, jednak do tej pory nie wiązały się z utrudnieniami w ruchu – pasami można było swobodnie się poruszać. Inwestycja obejmuje jednak także wylanie nowej warstwy asfaltu, stąd konieczne było wprowadzenie ruchu wahadłowego zarządzanego sygnalizacją świetlną. Niestety, dla kierowców oznaczało to stanie w korkach po obu stronach przeprawy. Trudniej jeździło się nie tylko ul. Białostocką, czy Warszawską, ale także przyległymi Kościuszki, Sowińskiego. Zniecierpliwieni kierowcy wychodzili z aut, niektórzy wręcz zawracali.
- Tkwię w korku już dobre pół godziny. Nie spodziewałem się, że będzie tak trudno przejechać – żalił się jeden z kierowców czekających na wjazd do Wyszkowa.
To jednak nie koniec utrudnień. Wykonawca sfrezował nawierzchnię i przystąpi niebawem do wylewania asfaltu. Właścicielom aut pozostaje więc tylko uzbroić się w cierpliwość albo omijać most wykorzystując przeprawę na obwodnicy Wyszkowa. Ruch wahadłowy ma potrwać do połowy sierpnia.
J.P.

Komentarze

Dodane przez C5, w dniu 02.08.2011 r., godz. 16.22
A nie można było zgrać czasowo frezowania i wylewania nawierzchni? Wszyscy uniknęliby jazdy w "teście traktorzysty"
po co ten zakaz
Dodane przez janek, w dniu 02.08.2011 r., godz. 21.20
a czy ktos mi moze wytlumaczyc w jakim celu na ulicy sowinskiego przy galerii ustawiono zakaz zatrzymywania?
Dodane przez m, w dniu 03.08.2011 r., godz. 14.03
mozna calkowicie zamknac most na trzy dni i to skonczyc a ludzie moga obwodnica jezdzic to co stoja w korku to przejada abwodnica a robotnicy by szybciej skonczyli kladac asfalt po calosci a nie fragmentami
Zakaz jest po to....
Dodane przez Ice, w dniu 05.08.2011 r., godz. 10.49
Janek - zakaz jest po to aby w tym miejscu nie parkować samochodów. Zakazy ustawia się w takich miejscach gdzie stojące auta albo stwarzają niebezpieczeństwa albo utrudnienia w ruchu. Chyba proste, nie...? A tak swoja droga jeśli ktoś ma ochotę iść na zakupy to pod Galerią jest praktycznie pusty duży parking.
do janka
Dodane przez ds, w dniu 08.08.2011 r., godz. 04.56
janek się boi ciemności i do podziemnego parkingu nie zjeżdża, a jeszcze ten stromy zjazd i podjazd
Dodane przez janek, w dniu 08.08.2011 r., godz. 16.36
no wlasnie zastanawia mnie to jakie niebezpieczenstwo stwarzaja parkujace tam samochdy? wczesniej dochodzilo do jakis wypadkow? niebezpiecznych sytuacji? i jakie utrudnienia w ruchu przeciez z tego skrajnego prawego pasa nikt nie korzysta i tak podobnie na parzeciwnej stronie tej ulicy gdzie mozna parkowac i jest ok. to jest taki sam absurd jak usuniety niedawno zakaz zatrzymywania na wąskiej.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl