Sparingi Bugu

(Zam: 26.07.2011 r., godz. 10.55)

W ostatnim tygodniu Bug Wyszków rozegrał dwa pierwsze spotkania sparingowe tego lata. W środę podopieczni trenera Prawdy ulegli Polonii Warszawa Młoda Ekstraklasa 1:3, by w sobotę pokonać w takim samym stosunku bramek Mszczonowiankę Mszczonów.

Pierwszy sprawdzian przygotowującej się do najbliższego sezonu drużyny został rozegrany w środę 20 lipca na warszawskim Bemowie. Początek spotkania nieco się opóźnił z powodu ulewnego deszczu. Wynik meczu z występującymi w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy ,,Czarnymi Koszulami” otworzył już w 6. minucie Adrian Rowicki. Do przerwy prowadzenie Bugu mógł jeszcze podwyższyć Maciej Biernacki, jednak jego strzał z dystansu był niecelny. W 25. minucie stan spotkania wyrównał jeden z zawodników Polonii, który wykorzystał sytuację sam na sam. Do przerwy groźniej atakowali stołeczni, wynik nie uległ jednak zmianie.
W drugiej odsłonie gole strzelali już tylko poloniści. W ciągu 15. pierwszych minut wyszkowski bramkarz został dwukrotnie pokonany. Do końca czasu gry na boisku wyraźnie przeważali rywale. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Polonii Warszawa 3:1. W wyszkowskiej drużynie zagrało trzech testowanych piłkarzy, zabrakło jednak z różnych względów kilku podstawowych zawodników, co z pewnością odbiło się na przebiegu i wyniku spotkania.

Polonia Warszawa ME – Bug Wyszków 3:1 (1:1)
Bramka dla Bugu: A. Rowicki 5.

Drugi mecz kontrolny został rozegrany w sobotę 23 lipca w Nasielsku. Bug zmierzył się z grającą w południowej grupie mazowieckiej IV ligi, Mszczonowianką Mszczonów. Zespół ten w ostatnim sezonie zajął bardzo dobre, drugie miejsce w rozgrywkach ligowych. Początek spotkania należał do rywali, którzy udokumentowali swoją przewagę już w 3. minucie. Piłkarze z Mszczonowa bardzo szybko mogli podwyższyć swoje prowadzenie, nie potrafili jednak ponownie trafić do bramki wyszkowian. Potem lepsze sytuacje stwarzali sobie zawodnicy Bugu, którzy jeszcze przed przerwą wyrównali. Sytuację sam na sam wykorzystał jeden z testowanych zawodników. W drugiej odsłonie ten sam piłkarz podwyższył na 2:1. Ostatnią bramkę zdobył dla Bugu inny testowany zawodnik. Ostatecznie, rozgrywany w dobrym tempie mecz zakończył się 3:1 na korzyść wyszkowskiej ekipy.

Bug Wyszków – Mszczonowianka Mszczonów 3:1 (1:1)
Bramki dla Bugu: testowany zawodnik (2), testowany zawodnik.

W najbliższym tygodniu Bug Wyszków rozegra kolejne spotkania sparingowe. W środę 27 lipca wyszkowscy piłkarze zmierzą się w Warszawie z miejscowym Drukarzem, a w sobotę 30 lipca będą podejmowani przez bardzo mocny, trzecioligowy Mazur Karczew.