Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 23 maja 2022 r., imieniny Iwony, KryspinaSrebro Konrada Dąbkowskiego

Ikona
(Zam: 26.07.2011 r., godz. 11.20)

W czwartek 7 lipca w Pruszkowie zakończyły się Mistrzostwa Polski juniorów i młodzieżowców w kolarstwie torowym. Srebrny medal w sprincie olimpijskim wywalczył nasz rodzimy zawodnik, stypendysta gminy Wyszków, Konrad Dąbkowski.

Wyszkowianin na początku 2011 roku zmienił klub sportowy i obecnie reprezentuje Grupę Kolarską „BO-GO” Szczecin (wcześniej KKS „Pruszkowskie Towarzystwo Cyklistów”). Konrad jest liderem klubu w grupie sprintu. W Szczecinie trenuje pod okiem Wasilia Safonau, byłego trenera kadry Białorusi, a wcześniej Związku Radzieckiego, szkoleniowiec wielu mistrzów igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy, uczestników takich prestiżowych zawodów jak Tour de France.
Mimo że Konrad jest w grupie od niedawna i dopiero buduje formę, może pochwalić się już sukcesami. Podczas Mistrzostw Polski w Pruszkowie jedynie pech pozbawił go złotego medalu w sprincie olimpijskim. W wyścigu startują trzyosobowe drużyny na dystansie trzech okrążeń. Po pierwszym okrążeniu Konrad zjechał pierwszy, po drugim okrążeniu drugi, Konrad prowadził zdecydowanie, na trzecim okrążeniu przytrafił mu się jednak defekt roweru i w efekcie zdobył medal srebrny.
Wyszkowianin dzielnie pracuje na kolejne sukcesy. Obecnie trenuje z kadrą Polski, na pruszkowskim welodromie, pod wodzą trenera kadry Grzegorza Kreinera. Ten w ostatnim tygodniu powołał Dąbkowskiego na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Portugalii, które odbędą się w dniach 26-31 lipca. Oprócz wspomnianej imprezy Konrad weźmie w tym roku udział w startach w Rosji, Niemczech i Austrii. Wyszkowianinowi życzymy kolejnych sukcesów.

opr. Turu

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl