Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 25 maja 2022 r., imieniny Magdaleny, UrbanaElektroniczne podpisy sołtysów

Ikona
(Zam: 26.07.2011 r., godz. 11.42)

Sołtysi z gminy Wyszków 21 lipca podpisali umowę na korzystanie z elektronicznego podpisu. Ten jest równoważny z podpisem złożonym odręcznie.

Umowa została podpisana z Państwową Wytwórnią Papierów Wartościowych w ramach realizowanego przez gminę Wyszków projektu e-usług. Część spraw z zakresu administracji samorządowej będzie można załatwić za pośrednictwem Internetu, a dokładniej strony internetowej UM. Oznacza to możliwość pobierania różnego rodzaju formularzy, które będzie można wypełnić w domu i z gotowym pojawić się w urzędzie. Oprócz dostępu do części usług dla mieszkańców, w urzędzie powstanie też system elektronicznej wymiany informacji pomiędzy Urzędem Miejskim a jednostkami gminnymi, radnymi i sołectwami. Sołtysi w sierpniu odbędą szkolenie z obsługi podpisu i sprzętu służącego do korzystania z niego. Na wrzesień przewidziane jest przekazanie laptopów z odpowiednim oprogramowaniem i czytnikiem karty z podpisem elektronicznym. Teraz radny czy sołtys materiały na sesję lub posiedzenie komisji otrzyma drogą elektroniczną, oszczędzając tym samym na kosztach drukowania i dostarczania pism.

Oprac. A.S.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl