Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 23 maja 2022 r., imieniny Iwony, KryspinaŁowcy meteorytów w Pułtusku

Ikona
(Zam: 26.07.2011 r., godz. 11.45)

Znani w Stanach Zjednoczonych bohaterowie programu „Meteorite Men”, kręconego dla Discovery Science – Geoffrey Notkin i Steve Arnold, szukali meteorytów w Pułtusku. W ostatnią niedzielę, 24 lipca, kręcony był tam jeden odcinek tego popularnego w USA programu.

Geoffrey Notkin i Steve Arnold są już legendarni w całym środowisku meteorologów. Od wielu lat odwiedzają różne zakątki świata w celu odnalezienia jakichkolwiek śladów pozaziemskiej materii. Ich wyprawy sięgają bardzo daleko, nawet najodleglejszych miejsc, między innymi: Peru, Omanu, Islandii, chilijskiej pustyni Atacama, a nawet okolic koła podbiegunowego. Przed wizytą w Pułtusku odwiedzili również Poznań. Na rynku głównym w Pułtusku kręcony był kolejny odcinek programu „ Meteorite Men”. Oprócz głównych bohaterów, wystąpili w nim przedstawiciele lokalnych władz: zastępca burmistrza Pułtuska – Zenon Kowalewski oraz wójt gminy Rzewnie – Wiesław Oborski, którzy przekazali poszukiwaczom symboliczną łopatę. W nagraniu wzięło udział 50 statystów, mieszkańców Pułtuska. Ekipa filmowa gościła w mieście trzy dni. Szukali oni meteorytów na tak zwanym „lądowisku” meteorytów. Największe wrażenie, zarówno na ekipie filmowej, jak i na zebranych widzach, zrobił wystrzał z armaty, który miał symbolizować pomyślnie ukończone poszukiwania. Każdy mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie z „gwiezdnymi łowcami”. Niestety, w Polsce nie będzie można obejrzeć tego odcinka, ponieważ zostanie on wyemitowany tylko w Stanach Zjednoczonych.

M.Ch.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl