Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 23 maja 2022 r., imieniny Iwony, KryspinaOdwołanie dyrektora „Hutnika”

(Zam: 26.07.2011 r., godz. 11.53)

Artur Laskowski przestanie pełnić funkcję dyrektora Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik”. Powodem są różnice w wizji organizacji i funkcjonowania ośrodka między nim a burmistrzem Grzegorzem Nowosielskim.

W oświadczeniu stron czytamy: „różnice koncepcji funkcjonowania i przyszłości WOK Hutnik (…) uniemożliwiają dalszą, skuteczną współpracę”. Jak wyjaśnia Grzegorz Nowosielski, „formuła współpracy wyczerpała się”.
– Chcę, by działalność ośrodka była bardziej sformalizowana – wyjaśnia. – Chodzi tu np. o ściślejszy harmonogram, dokładną i przejrzystą dokumentację budżetowania sekcji. Wymagam kładzenia większego nacisku na sprawozdawczość. Dyrektor Laskowski podchodził do tych kwestii nie tak rygorystycznie, jak tego chcę. To ja wyznaczam ramy działalności. Nie pasujemy do siebie w sferze zarządzania.
Inną kwestią, ważącą na tej decyzji, jest konkurencja między sekcjami w ośrodku i nieporozumienia, wynikające na tym tle. Burmistrz zaznaczył, że Artur Laskowski ma na swoim koncie niezaprzeczalne sukcesy, za zaistniałą sytuację nie tylko on ponosi winę, jednak dla dobra ośrodka kończą współpracę. Zaczęte projekty i planowane przedsięwzięcia będą realizowane. Dyrektor uda się na dwutygodniowy urlop, po którym zostaną doprecyzowane warunki odejścia. Na czas rozstrzygnięcia konkursu na nowego dyrektora p.o. zostanie najprawdopodobniej ktoś z wydziału promocji, edukacji i sportu.
– Za wcześnie, by mówić o reorganizacji WOK, z pewnością nastąpi większa formalizacja – kończy burmistrz. – Zmiana dyrektora to stresująca sytuacja, nie chcę, by wpływało to negatywnie na pracowników i wykonywane przez nich obowiązki.

E.E.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl