Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 05 czerwca 2023 r., imieniny Walerii, WalteraRemont Sowińskiego

Ikona
(Zam: 26.07.2011 r., godz. 11.59)

W związku z planowanym remontem zostanie opracowana zmiana organizacji ruchu. Spotkanie temu poświęcone odbyło się 19 lipca w Urzędzie Miejskim.

W spotkaniu z prywatnymi przewoźnikami uczestniczyli wiceburmistrz Adam Mróz, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej i mieszkalnictwa Zdzisław Mikołajczyk oraz pracownik wydziału Beata Rosińska. Czasowa zmiana organizacji ruchu na tej ulicy na odcinku od drogi krajowej nr 62 do ulicy Pułtuskiej planowana jest na cztery dni – od 25 do 28 sierpnia. Inwestorem prac remontowych jest Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie. Urząd Miejski zadeklarował pomoc we wprowadzeniu zmian w organizacji ruchu, aby remont był jak najmniej uciążliwy dla mieszkańców Wyszkowa. Problem dotyczy między innymi przewoźników, wykonujących regularne przewozy osób, korzystających z przystanków na ulicy Sowińskiego. Zaproponowali oni, aby na czas remontu zlikwidować zakaz zatrzymywania na ul. Wąskiej i aby przewozy osób autobusem mogły się odbywać ul. Wąską w obu kierunkach. Autobus jadąc do Warszawy skręcałby w prawo, w ul. Wąską i jechał w kierunku ul. Pułtuskiej, dalej na rondzie w prawo w ul. Sowińskiego i do ul. Okrzei na dworzec PKP/PKS. Z powrotem do Warszawy tak samo – do ul. Sowińskiego, do ronda, na rondzie ul. Pułtuską w kierunku ul. Daszyńskiego z przystankiem przy Kolumnie Transportu Sanitarnego. Następnie z ul. Pułtuskiej skręcałby w prawo w ul. Wąską, dalej w prawo w ul. Chopina i wyjeżdżał do ul. T. Kościuszki. W ten sposób przez cztery dni fragment ul. Wąskiej byłby przewidziany do ruchu dwukierunkowego. Podczas spotkania ustalono, że burmistrz przekaże propozycję przewoźników zarządcy drogi z prośbą o uwzględnienie jej przy opracowywaniu czasowej organizacji ruchu.
Opr. E.E.

Komentarze

studzienki
Dodane przez Gienek, w dniu 28.07.2011 r., godz. 14.13
Znając życie studzienki pozostaną na swoim miejscu centralnie na lini jazdy kół i nikt nie wpadnie na pomysł przeniesienia ich na środek pasa, bo po co? Nikt nie wymyśli, aby były na poziomie jezdni a nie wyżej czy niżej.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta