Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 czerwca 2022 r., imieniny Jana, PawłaRowerem przez Puszczę Kamieniecką

Ikona
(Zam: 19.07.2011 r., godz. 11.25)

Rekordowo dużą frekwencją cieszył się VIII Gminny Rajd Rowerowy „Szlakiem siedlisk bocianich”, który odbył się w ostatnią niedzielę, 17 lipca. W rowerowej wyprawie wzięło udział ponad sześćdziesiąt osób. Rajd był wyjątkowy, trasa biegła po drugiej stronie rzeki Bug, głównie na terenie Puszczy Kamienieckiej.

To już ósmy rajd rowerowy, zorganizowany przez Gminny Dom Kultury w Brańszczyku. Do tej pory każdego roku uczestnicy zwiedzali szlaki, wyznaczone przez bocianie gniazda na terenie gminy. W związku z tym, że każdego roku przybywa liczba uczestników, na ósmą przeprawę zaplanowana została inna, ciekawsza trasa. Wszyscy rowerzyści zebrali się przed Gminnym Domem Kultury w Brańszczyku. Po krótkim instruktażu kierownika rajdu Marka Rozenka, który poinformował o wszystkich regułach, związanych z bezpieczeństwem na trasie, 60 rowerzystów ruszyło w stronę Nakły, gdzie czekała główna atrakcja – przeprawa promowa do Kamieńczyka. Cała trasa liczyła około 32 km, dlatego też pokonanie jej stanowi niemały wyczyn. Na trasie VIII Gminnego Rajdu Rowerowego „Szlakiem siedlisk bocianich” było wiele atrakcji. Na przykład w Szuminie, uczestnicy zobaczyli tzw. „przerwaniec”, czyli miejsce, w którym szeroki na dwa metry Bug zmienił się obecnie w wąską, rwącą niczym w górach rzekę, zaś koło rezerwatu Jegiel –świerki na torfowisku,. W miejscowości Brzuza wypatrywano bocianów, w niektórych gniazdach było aż sześć ptaków. Na trasie można było poznać też odrobinę historii. W Jerzyskach uczestnicy rajdu zatrzymali się przy pomniku partyzantów, przy którym – jak głosi legenda – straszy dniem i nocą.
Po zakończonym rajdzie na przystani promowej można było odpocząć przy ognisku, gdzie czekał mały poczęstunek. Warto zaznaczyć, że w VIII Gminnym Rajdzie Rowerowym mógł wziąć udział każdy, nawet jeśli nie posiadał własnego roweru. O wyposażenie zadbali prowadzący agroturystykę i wypożyczalnię rowerów Justyna i Grzegorz Kaflikowie z Brańszczyka. Oprócz tego, że nieodpłatnie udostępnili rowery, zadbali również o transport i serwis na całej trasie.

M. Ch.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl